Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 23 stycznia 2012 (19:05), aktualizacja: 23.01.2012 (19:06)

Dziś dzień bez foliówek!

fot. srem.pl
fot. srem.pl
Dziś obchodzony jest Dzień bez Opakowań Foliowych. W tym proekologicznym dniu zamiast reklamówek i jednorazowych siatek powinniśmy zaopatrzyć się w naturalne torby wielokrotnego użytku.
Co roku na świecie zużywa się około 60 milionów ton jednorazowych siatek. Rozkład jednej plastikowej torby trwa nawet 500 lat. Maleją również światowe zasoby ropy naftowej, z której wytwarza się plastik do produkcji między innymi toreb. Praktycznie w każdym sklepie zamiast plastikowej reklamówki lub jednorazowej siatki możemy kupić torbę papierową, czy też lnianą. Koszt takiej torby waha się w granicach 0,50zł do 5,00zł ale użyć możemy jej wielokrotnie, nie tylko podczas zakupów.

Czy zatem opłaca się za każdym razem, kiedy robimy zakupy płacić za jednorazówkę? Obecnie wiele sklepów nie posiada w ogóle plastikowych siatek, a jedynie ich przyjazne dla środowiska odpowiedniki. Zawsze przy takich okazjach pada pytanie, czy warto w ogóle przejmować się tego typu świętami? Naszym zdaniem tak, bowiem nawet jeśli tylko garść osób zostanie zainspirowania dniem bez opakowań foliowych i zacznie żyć bardziej ekologicznie, to już jest sukces.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ EKO_HURRA!
Podoba mi się idea zrobienia coś z tym, żeby kontrolować folię! Super. Tylko małe ALE - dajcie sobie mięso do siatki wielokrotnego użytku. W papier - ok, może się nie rozerwie:) wytniemy więcej lasów. A może ot tak tam wrzucimy? damy na to jajka, jakąś maszynkę po goleniu (ciekawe w co zapakowaną). No to plastik? ale jest na ropie! I niby jesteśmy w punkcie wyjścia - ale ostatnimi czasy przeprowadzono badania rządowe w GB (podobnie w PL) na foliach oksybiodegradowalnych - takie od Symphony Env. Można je poddać recyclingowi a co więcej - jeśli wyjdą z obiegu - samoistnie sie rozłożą na substancje naturalne (co2, h2o, biomasę) i nie skażą gleby. http://koeko.pl
23.01.2013 13:28
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: