Miasteczko rowerowe przy "jedynce" otwarte

Miasteczko rowerowe przy

Przez ostatni miesiąc na boisku Szkoły Podstawowej nr 1 przy ulicy Kochanowskiego powstawało miasteczko ruchu drogowego z prawdziwego zdarzenia. Inwestycja warta 150 tysięcy złotych została sfinansowana ze środków Budżetu Obywatelskiego. Dziś obiekt służy już najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

Wypadł z drogi i zjechał ze skarpy

Wypadł z drogi i zjechał ze skarpy

Siedem zastępów straży pożarnej, pogotowie ratunkowe i policja interweniowały w piątkowy wieczór na trasie z Dolska w kierunku Borku Wielkopolskiego, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i zjechał ze skarpy. Jego kierowca ostatecznie trafił do szpitala.

Pożar budynku mieszkalnego w Mórce

Pożar budynku mieszkalnego w Mórce

Pięć zastępów straży pożarnej interweniowało we wtorkowy wieczór w Mórce z powodu pożaru domu jednorodzinnego. Płomienie objęły jedno z pomieszczeń budynku. Choć sytuacje szybko opanowano, to straty są spore.

Kolizja przed przejściem dla pieszych

Kolizja przed przejściem dla pieszych

Ford focus najechał na tył mercedesa na ul. Kilińskiego w poniedziałek późnym popołudniem. Na miejscu interweniowała policja oraz straż pożarna. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Sprawcę kolizji - osobę kierującą fordem ukarano mandatem.

Wypadek na DW 434

Wypadek na DW 434

W niedzielne popołudnie doszło do wypadku na trasie Śrem - Czmoń na wysokości Niesłabina. Zderzyły się dwa pojazdy, a cztery osoby trafiły do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

SKOK na kinie plenerowym w Szołdrach

SKOK na kinie plenerowym w Szołdrach

W sobotni wieczór odbył się seans kina plenerowego w Szołdrach (gm. Brodnica). Podczas wieczornej projekcji wyświetlono film SKOK, który kręcony był właśnie w Szołdrach i na terenie gminy Brodnica. Mieszkańcy wsi licznie zebrali się na wspólnym seansie, by wspomnieć miejscowość sprzed 50 lat.

Czołowe zderzenie na trasie do Zaniemyśla. Trzy osoby ranne

Czołowe zderzenie na trasie do Zaniemyśla. Trzy osoby ranne

We wtorek przed godziną 7 na trasie Śrem - Zaniemyśl na wysokości Lucin doszło do czołowego zderzenia samochodu marki Opel Corsa z BMW. W zdarzeniu poważnie ucierpiały trzy osoby, a do jednej z nich wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Staszica po nowemu, bez przejazdu kolejowego

Staszica po nowemu, bez przejazdu kolejowego

Do połowy listopada gotowa ma być zmodernizowana ulica Staszica w Śremie, na odcinku należącym do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Droga przebiegająca wzdłuż zabudowań odlewni i basenu zmieni się nie do poznania. Najważniejszą zmianą dla kierowców jest likwidacja przejazdu kolejowego.

Myślisz o oszczędzaniu? Zacznij od OC

Myślisz o oszczędzaniu? Zacznij od OC

W dalszym ciągu większość posiadaczy samochodów jest wierna towarzystwom ubezpieczeniowym, w których od dawna wykupują polisę. Podyktowane jest to w większości przypadków nie tylko brakiem czasu na odwiedzanie kolejnych placówek ubezpieczyciela, ale również brakiem świadomości jak w ostatnim czasie rynek ubezpieczeń komunikacyjnych stał się konkurencyjny. Ponieważ każdego niemalże dnia rosną koszty związane z eksploatacją auta, oszczędzanie warto zacząć od przemyślanego wyboru polisy OC.

Błociszewo: Ostatnie dożynki w tym roku. Tak świętowali rolnicy z gminy Śrem

Błociszewo: Ostatnie dożynki w tym roku. Tak świętowali rolnicy z gminy Śrem

Gminnym świętem plonów w Błociszewie zakończyły się obrzędy dożynkowe w powiecie śremskim. Rolnicy z terenu gminy Śrem dziękowali za zebrane plony w minioną niedzielę. Uroczystości rozpoczęła msza, po której gospodarze podzielili chleb wypieczony z tegorocznego ziarna.

Tłumy na pikniku dla Arka

Tłumy na pikniku dla Arka

W sobotnie popołudnie w Mełpinie odbył piknik motocyklowy "Dla Arka". Arek Ignaszewski to młody chłopak, który poważnie ucierpiał w wypadku w czerwcu tego roku. Niedzielny festyn poświęcony był zbiórce pieniędzy na rzecz dalszej rehabilitacji chłopaka. Dopisała nie tylko pogoda, ale również frekwencja.