Wracamy wkrótce...

Środa, 11 lipca 2012 (11:45), aktualizacja: 13.07.2012 (08:14)

Śremianka na Mistrzostwach Świata Juniorów w Lekkoatletyce

Transmisję z mistrzostw można oglądać na kanale Eurosport
Niestety, Patrycja Wyciszkiewicz zajęła 4 miejsce w swoim biegu półfinałowym na 400m z wynikiem 53.04, co nie dało jej awansu do finału. Zobaczymy ją jednak jeszcze podczas biegu sztafetowego. Śremianka pojedzie również na tegoroczną Olimpiadę w Londynie.
W środowym biegu eliminacyjnym Patrycja zajęła drugie miejsce, z czasem 52.76 ustanawiając swój własny rekord oraz rekord Polski juniorów na 400m. Tym samym śremianka zajęła 3 miejsce w eliminacjach i zakwalifikowała się do biegów półfinałowych. Śremianka wystartowała w 3 biegu półfinałowym i zajęła 4 lokatę z wynikiem 53.04. Niestety ostatni wynik jaki zapewniał awans do finału to 52.87.

Polkę zobaczymy jeszcze w sobotnim biegu sztafetowym kobiet 4x400m o godzinie 19:10. Wystąpi także w sztafecie na tym dystansie podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w kadrze seniorek.

Patrycja Wyciszkiewicz jest obecnie zawodniczką poznańskiego klubu Olimpia Poznań. W ubiegłym roku zdobyła srebrny medal Mistrzostw Europy Juniorek w Tallinnie w sztafecie 4x400m. Jest 5-krotną mistrzynią Polski Juniorek.

Młodej śremiance gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!