Wracamy wkrótce...

Wtorek, 24 lipca 2012 (13:10), aktualizacja: 24.07.2012 (15:10)

Nowoczesne technologie w pojazdach PGK

Pojazdy PGK / fot. Patryk Kubski
Pojazdy PGK / fot. Patryk Kubski
Kierownictwo gminnej spółki będzie mogło nadzorować swoich kierowców dzięki systemowi GPS. Firma rozpisała przetarg na jego dostawę i montaż.
Aż 25 pojazdów Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie zostanie objętych systemem monitorowania GPS. Jutro mija termin składania ofert w przetargu ogłoszonym przez gminną spółkę na realizację tego zadania. Całodobowym monitoringiem objęte zostaną wszystkie pojazdy, od śmieciarek przez hakowce i zamiatarkę na karawanie kończąc. Zgodnie z treścią zamówienia, system musi być dokładny do 5 metrów, a w pamięci przechowywać 15 tysięcy zdarzeń.

Dwadzieścia pięć urządzeń da kierownictwu firmy informacje m.in. o: stanie licznika pojazdu, ilości zużytego paliwa oraz ilości paliwa w zbiorniku. W zależności od rodzaju pojazdu, system będzie musiał odczytywać i przesyłać dane m.in. o: pracy ramion do załadunku pojemników, pracy haka załadowczego, pracy ramion dźwigu, pracy szczotek zamiatarki czy ilości ścieków w zbiorniku asenizacyjnym.

Każdy kierowca przedsiębiorstwa będzie identyfikowany za pomocą specjalnej karty. Wszystkie dane będą przesyłane do serwera PGK. Dostarczany sprzętu musi być nowy i pochodzić z 2012 roku.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Gość
Jak ktos nie odsniezal to i wyjechac nie mogli
27.07.2012 20:13

~ gapa
I tak w ostateczności zapłacą odbiorcy bo PGK finansowane jest przez mieszkańców !? Teraz za śmieci zapłacimy więcej ?
26.07.2012 18:10
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: