Wracamy wkrótce...

Wtorek, 24 lipca 2012 (15:41), aktualizacja: 24.07.2012 (15:41)

Odpicują też budynek starostwa

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Przed wakacjami rozpoczął się remont dachu i elewacji budynku Starostwa Powiatowego w Śremie. To już ostatni etap prac w urzędzie.
Większość budynków należących do powiatu udało się już wyremontować w ubiegłym roku. Po osuszeniu fundamentów, wymianie okien i modernizacji parkingu przyszedł czas na remont dachu i elewacji budynku starostwa. W chwili obecnej odnowione zostały elementy fasady, a w oknach pojawiły się żaluzje zewnętrzne. Wkrótce zakończone zostaną prace na ścianie frontowej, a pracownicy przeniosą się na kolejne części budynku. - Kilka kroków dalej mamy budynek geodezji, który też będzie odnowiony - mówi starosta śremski Piotr Ruta. To nie koniec. Termomodernizowana jest ostatnia szkoła w powiecie - Zespół Szkół Technicznych. Remont powinien zakończyć się na początku roku szkolnego.

Remontem dachu i elewacji zajęła się firma Zakład Sztukatorski Renowacja Obiektów Zabytkowych Witolda Domanieckiego z Puszczykowa. Prace wykona za nieco ponad 1 146 000 złotych. Kolejne 100 tysięcy pochłonęła wymiana części okien.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ mieszkaniec
a ile ma w Śremie burmistrz i starosta ?
27.07.2012 08:47

~ czytelnik
A co tu komentować Przeciez to nie z kieszeni starosty lecz płacących podatki cytat ?Paweł? - Obniżyć sobie i całej strefie budżetowej wynagrodzenia , zredukować zatrudnienie ( nepotyzm) przestańcie dawać milionowe ulgi dla zachodnich firm i będą pieniądze na inwestycje. Nie podpisałbym sie pod projektem Grobelnego. Bo inaczej nichybnie będzie Grecja. Któż to widział średnia w budżetówce 3500zł. , a w handlu i przemyśle 1800 zł i do tego jeszcze 13 pensja , oraz wysługa lat . Z tego co mi wiadomo to jeszcze w górnictwie jest 13 pensja , ale oni mają nijako nagrodę z zysku , a gdzie w budżetówce jest zysk. Burmistrz w mieście liczącym 20000 ludności zarabia 14000 zł. , Wójt w gminie 5000 ludności zarabia 11000 zł. Czy to jest normalne?
24.07.2012 17:49
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: