Wracamy wkrótce...

Niedziela, 29 lipca 2012 (18:44), aktualizacja: 29.07.2012 (22:19)

Kilkanaście litrów w kilkanaście minut

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Nawet 20 litrów na metr kwadratowy deszczu mogło spaść podczas dzisiejszego oberwania chmury. Zalane były drogi i parkingi.
Tuż przed 17 do Powiatowe Stanowiska Kierowania w straży pożarnej dotarło zgłoszenie o zalanej płycie "Nowego Targowiska". Na miejsce wysłano jeden zastęp strażaków ze śremskiej jednostki. Woda zagrażała lokalom znajdującym się na pierwszym poziomie budynku handlowego "Odys". Początkowo strażacy nie mieli gdzie wypompować wody, bowiem wszystkie dostępne studzienki kanalizacyjne były pełne.

Dwadzieścia minut po pierwszym zgłoszeniu, do straży dotarło kolejne - dotyczące budynku Gimnazjum nr 1. Na miejsce zadysponowano strażaków OSP z Pyszącej. Okazało się, że do szkoły wdarły się nie wielkie ilości wody. Ochotnicy zajęli się natomiast pompowaniem deszczówki z parkingu sąsiadującego z placówką. Oprócz tego zalane zostały fragmenty ulic Chłapowskiego i Dutkiewicza, parkingi przy ulicy Kilińskiego, Okulickiego oraz przejście podziemne przy ulicy Chłapowskiego. Z tych miejsc woda spłynęła bez pomocy straży.

Około 19 kolejna komórka burzowa przyszła nad Śrem. Ponownie zjawisku towarzyszyły intensywne opady deszczu. Po raz kolejny strażacy mieli pełne ręce roboty. Zgłoszenia dotyczyły m.in. zalanej ulicy Chłapowskiego, Staszica, Baraniaka, 1 Maja. Najpoważniejsze okazało się to dotyczące zalanych pomieszczeń socjalnych Straży Miejskiej. Woda zalała wejście do piwnicy budynku sąsiadującego z gmachem Urzędu Stanu Cywilnego, w którym od niedawna pomieszczenia wynajmuje straż. Żywioł nie oszczędził też sąsiedniego budynku magistratu. Najprawdopodobniej przez okna woda wdarła się do piwnicy.

Szkody wyrządzone przez deszcz obserwował zastępca burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny wraz z pracownikiem obrony cywilnej UM Jackiem Konwerskim.

Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Michał
Właśnie pewnie ponownie zaleje promenadę tą nowo budowaną i to pewnie w następnym roku. Lepiej nie pieniądze na drogi widać lub inne ważne inwestycję.
31.07.2012 17:32

~ Anonim
W Śremie przepierdala się pieniądze na byle co. Teraz obecnie jest budowana promenada za 3 mln zł. Tak i tak ona będzie pod wodą jak ta istniejąca. Na 2009 rok jedną z inwestycji miało być oświetlenie parku Puchalskiego ale nie ma go do dnia dzisiejszego.
30.07.2012 19:31

~ Cz
Plakat rządzi ;]
30.07.2012 06:29

~ Michał
haahaha no plakat jaki haahaa
30.07.2012 00:47

~ Dejvid ;)
biuro strazy miejskiej zalało ładnie haha xD i ten plakat ;DD
30.07.2012 00:39
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: