Wracamy wkrótce...

Czwartek, 30 sierpnia 2012 (08:23), aktualizacja: 30.08.2012 (12:48)

Likwidator odwołany

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Zarząd Powiatu odwołał Eugeniusza Michalaka ze stanowiska dyrektora likwidatora SP ZOZ Szpital w Śremie. Odwołanie nastąpiło po wywiadzie z dyrektorem, który w ubiegłym tygodniu ukazał się w jednym z tygodników.
Eugeniusz Michalak został odwołany z funkcji dyrektora likwidatora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej "Szpital w Śremie". Przyczyną takiej decyzji Zarządu Powiatu było ukazanie się prasie wywiadu z Michalakiem.

- Sam pan dyrektor uznał wywiad za wystarczającą przyczynę odwołania - mówił podczas wczorajszej sesji rady powiatu, starosta Piotr Ruta.

W wywiadzie zostały zawarte sformułowania, które z ust dyrektora tej placówki paść nie powinny - uważa Ruta. Dyrektor wykazał się niewiedzą na temat wysokości zadłużenia czy odsetek. Eugeniusz Michalak twierdził w wywiadzie, że nie ma planu naprawy obecnej sytuacji. - Wszyscy dobrze wiemy o tym, że realizację takiego planu nakłada na dyrektora ustawa. Taki program istnieje, należało tylko o tym prasę poinformować i przekazać, że jest realizowany - mówił podczas sesji starosta.

Michalak został dyrektorem po rezygnacji z tego stanowiska Moniki Podziewskiej. Funkcję pełnił od lutego tego roku. Prawdopodobnie na kolejnym posiedzeniu, zarząd podejmie decyzję o powołaniu kolejnego dyrektora.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ zorientowany
na szczęście nic ;)
30.08.2012 19:50

~ mieszkanka nie pacjentka
Ile dostają za odwołanie ze stanowiska ? może to niezły interes powoływać i odwoływać ? czytałam o Ministerstwie Rolnictwa - taki manewr to 30.000,00 zł do kieszeni odwołanego ! a ja w starostwie ?
30.08.2012 13:27
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: