Wracamy wkrótce...

Wtorek, 22 grudnia 2009 (13:50)

Ponad 50 milionów

fot. powiat-srem.pl
fot. powiat-srem.pl
Dokładnie 50.022.684 zł. To przwidywany dochód powiatu na przyszły rok. Budżet na 2010 uchwalono wczoraj w zbrudzewskiej Gajówce.
Trochę liczb: limit wydatków określono na 53.489.168 zł, wydatki bieżace na 49.526.035 zł, a majątkowe - 3.963.133 zł. Deficyt budżetowy w kwocie 3.466.484 będzie pokryty zaciągniętym przez powiat kredytem. Rezerwa ogólna i rezerwy celowe to kwota 2.874.458 zł.
 
Największą inwestycją planowaną na przyszły rok (ponad 9 milionów) jest termomodernizacja budynków, modernizacja kotłowni i sieci cieplnej oraz rozbudowa i przepudowa bazy dydaktycznej w Zespole Szkół Rolniczych w Grzybnie.

Za przyjęciem budżetu było czternastu radnych, trzech postanowiło wstrzymać się od głosu.

Uchwalanie planów finansowych powiatu nie było jednak jedynym celem wczorajszej, ostatniej już w tym roku sesji. Podjęto uchwałę, mówiącą o utworzeniu w śremskim szpitalu Oddziału Chirurgii Jednego Dnia. Będą tam realizowane te zabiegi, które wymagają krótkiego pobytu pacjenta w szpitalu. Zaakceptwano również zmiany w Regulaminie Organizacyjnym Starostwa Powiatowego w Śremie, plan pracy aptek w powiecie na 2010 r. oraz przyszłoroczne plany pracy poszczególnych komisji rady.

O przeprowadzonych w październiku i listopadzie kontrolach opowiedział zebranym Paweł Wojna, przewodniczący komisji rewizyjnej. W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, a w Międzyszkolnym Ośrodku Sportu kontrola nie została zakończona. Kontrolerzy pojawili się także w szpitalu. - Szef placówki powinien podjąć działania zmierzające do anektowania umowy z NFZ w celu zwiększenia limitów zakontraktowanych usług medycznych oraz podjąć próbę egzekwowania należności z tejże instytucji - napisali w podsumowaniu.

Zebranie zakończyło się bardzo świątecznie - wspólnym śpiewaniem kolęd, składaniem sobie życzeń i dzieleniem się opłatkiem.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: