Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 26 listopada 2012 (08:24), aktualizacja: 26.11.2012 (08:25)

Wspominali zmarłych muzyków

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Jak co roku, śremscy licealiści wspominali zmarłych muzyków. W auli Ogólniaka odbyły się Zaduszki Muzyczne ku pamięci muzyków, którzy już odeszli
Podobnie jak w ubiegłym roku, ze względu na ilość chętnych do obejrzenia Zaduszek, trwały one 3 dni. Pierwszy koncert odbył się w środę, 21 listopada o godzinie. 17.00. Każdego dnia aula Liceum była wypełniona po brzegi. Przez 3 dni występy młodych muzyków obejrzało około 600 osób.

Koncerty rozpoczynała część muzyki klasycznej, gdzie wspomniano Janinę Garścia. Dalej w części polskiej nie zabrakło utworu Czesława Niemena, Danuty Rinn czy Przemysława Gintrowskiego. W części zagranicznej publiczność mogła posłuchać utworów m.in. Garego Moore'a, Johnego Casha czy Metallicy.

W sumie przez 3 dni Zaduszek Muzycznych na scenie zaprezentowało się ponad 60 wykonawców - uczniów i absolwentów liceum, a także uczniów innych śremskich szkół i studentów.

Zaduszki Muzyczne od kilku lat odbywają się w listopadzie w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Śremie z inicjatywy katechety Janusza Skotarczaka.


Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: