Wracamy wkrótce...

Środa, 28 listopada 2012 (22:48), aktualizacja: 28.11.2012 (23:47)

Koniec śledztwa w sprawie kradzieży z magazynów H&M

fot. Policja / archiwum
fot. Policja / archiwum
Po ponad roku Prokuratura Okręgowa w Poznaniu zakończyła śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. kradzieżą odzieży z magazynów firmy H&M.
Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali w Wielkopolsce 8 mężczyzn zamieszanych w kradzież i paserstwo dużych ilości markowej odzieży firmy H&M.

Prokuratorzy ustalili, że proceder trwał przynajmniej od czerwca 2011 roku. W kradzieże kontenerów z odzieżą z magazynu w Gądkach byli pracownicy firmy, magazynierzy, kierowcy firmy transportowej oraz właściciele sklepów z odzieżą usytuowanych na terenie Śremu i sąsiednich miejscowości. Śledczy ustalili również, że skradziona odzież trafiała na targowiska. Pomysłodawcami procederu byli dwaj pracownicy firmy dobrze znający procedury magazynowania i transportu towaru. Jacek B. i Łukasz M. zwerbowali do współpracy sześciu kierowców, a z biegiem czasu pięciu magazynierów. Prokuratura ustaliła, że odbiorcami kradzionej odzieży byli m.in. właściciele sklepów ze Śremu i okolic: Tomasz K., Maciej R., Artur Ś., Arkadiusz A., Maciej K., Adam H., Marek I., Wojciech W., Maciej Ch. i Adam Ś.

Według śledczych znaczne ilości odzieży pochodzącej z przestępstwa miał posiadać Dariusz Sz., który przechowywał ją w swoim domu. Podczas przeszukania pomieszczeń należących do Dariusza Sz. znaleziono ponad 5 000 litrów alkoholu i spirytusu, ponad 1 000 kg tytoniu, ponad 85 000 sztuk papierosów z akcyzą i 47 000 sztuk papierosów bez znaków akcyzy oraz 257 kontenerów transportowych z odzieżą pokrzywdzonej firmy.

- Oskarżonym zarzucono działanie w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na kradzieżach odzieży i wyrobów ustalonej marki odzieżowej stanowiących mienie znacznej wartości oraz nabywaniu mienia pochodzącego z kradzieży, kradzieże i paserstwo. Uznano, że oskarżeni uczynili sobie z popełniania przestępstw stałe źródło dochodu. Dariusz Sz. został ponadto oskarżony o przechowywanie wyrobów akcyzowych bez znaków skarbowych, o czynienie przygotowań do podjęcia bez wymaganego wpisu, działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu, a Macieja I. o produkcję wyrobów tytoniowych wbrew przepisom ustawy. - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Magdalena Mazur-Prus.

Łączna wartość odzieży, która wróciła do poszkodowanej firmy to ponad 1,5 mln złotych. Wszyscy oskarżeni, z wyjątkiem Mariusza I., przyznali się do popełnienia zarzucanych im przestępstw i złożyli wnioski o wymierzenie kar bez przeprowadzania rozprawy.
Komentarze (3)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Maruda
to dopiero 3 & 1 piszesz i powielają
30.11.2012 15:31

~ Maruda
Czyli teraz walka w sądzie i te tam prawo ? czy siedzą jak Marcin P. z Amber..... ? kradli a teraz darmowe jedzenie, kwaterunek - bo ubrani to chyba są ? A o ile wnioskuje prokuratura dla: Jacek B. i Łukasz M. Tomasz K., Maciej R., Artur Ś., Arkadiusz A., Maciej K., Adam H., Marek I., Wojciech W., Maciej Ch. i Adam Ś. ? Dariuszem Sz. nie ma nic wspólnego ze sprawą wynajął tylko mieszkanie ? jeszcze 5 magazynierów i 6 kierowców nie wymienionych z imienia.
30.11.2012 15:30

~ Alex
A jaki jest wiązek między tym Dariuszem Sz. a akcją z H&M, bo nie rozumiem chyba. Ile dostali pomysłodawcy?
28.11.2012 23:02
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: