Wracamy wkrótce...

Piątek, 30 listopada 2012 (22:48), aktualizacja: 01.12.2012 (19:11)

Śrem szykuje się do świąt

fot. archiwum
fot. archiwum
W tym roku na śremskich ulicach nie zabraknie świątecznych iluminacji. Na świecące ozdoby magistrat wyda 20% mniej niż w latach poprzednich.
Pierwsze iluminacje świetlne pojawią się na ulicach Śremu w ten weekend, całość ma być gotowa do środy. Zawisną one na słupach oświetleniowych na ulicy Kilińskiego, Moście 23 Stycznia, rondzie Powstańców Wielkopolskich, rondzie Armii Krajowej oraz rondzie Jana Pawła II i na Placu 20 Października. W tym roku dekoracje pojawią się też w nowych miejscach. Mowa tu o deptaku na Jezioranach czy ogrodzie różanym przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Poznańskiej. Ogromne choinki staną na rynku i rondzie przy bibliotece. Z kolei w ogrodzie różanym oświetlone zostanie naturalnie rosnące drzewko.

Wszystkie elementy świątecznych dekoracji gmina Śrem wynajęła od firmy Eneos z Poznania. Dzięki stałej współpracy miasto uzyskało 20 procentowy rabat. W sumie wynajęcie, montaż i demontaż ozdób pochłonie z miejskiej kasy nieco ponad 28 tysięcy złotych. Urzędnicy podkreślają, że dotychczasowa współpraca z firmą ENEOS przebiegała bez zastrzeżeń, a zlecone zamówienia realizowane były w sposób należyty i staranny.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Xxx
Świetnie. Ale jak ja dobrze pamiętam to iluminacja była kiedyś na alei Solidarności.
01.12.2012 12:17
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: