Wracamy wkrótce...

Piątek, 30 listopada 2012 (23:16), aktualizacja: 30.11.2012 (23:16)

Zatrzymali poszukiwanych listami gończymi

fot. archiwum
fot. archiwum
W ostatnich dniach śremskim policjantom udało się zatrzymać dwie osoby, które były poszukiwane listami gończymi.
Do pierwszego zatrzymania doszło w środę, 21 listopada po południu. Na ulicy Piłsudskiego policjanci próbowali zatrzymać renault. Kierowca tego auta jednak nie zatrzymał się i zaczął uciekać, wyprzedzał inne pojazdy jadące w kierunku Poznania. - Policjanci ruszyli w pościg. Kiedy byli tuż za uciekającym renault, to jego kierowca próbował zepchnąć radiowóz z jezdni. Wówczas funkcjonariusze sprawnie wyprzedzili ścigane auto i spowodowali, że jego kierowca zatrzymał się - informuje nadkom. Ewa Kasińska, oficer prasowy śremskiej policji. Mężczyzna wysiadł z samochodu i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Funkcjonariuszom po krótkim pościgu udało się zatrzymać pijanego 25-letniego mieszkańca gminy Brodnica. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym. 25-latek trafił do Aresztu Śledczego w Śremie.

Niespełna tydzień później, w miniony wtorek śremscy kryminalni zapukali do drzwi jednego z mieszkań we Wrześni. Śremscy policjanci ustalili, że tam ukrywa się 33-letnia kobieta poszukiwana 17 listami gończymi. Kobieta była poszukiwana do spraw dotyczących oszustw i sfałszowania dokumentów. Pierwszy list gończy został wydany w 2004 roku przez Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald, a cztery lata później wydany został Europejski Nakaz Aresztowania. Istniało bowiem podejrzenie, że kobieta może przebywać poza granicami Polski. Kobieta znajduje się teraz w Areszcie Śledczym w Lesznie.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: