Wracamy wkrótce...

Piątek, 22 lutego 2013 (22:54)

Uczą dzieci dobrych manier

fot. Szkoła w Nochowie
fot. Szkoła w Nochowie
W Nochowie, po raz drugi odbył się gminny konkurs savoir-vivre.
Na początku lutego Zespół Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie zorganizował drugi gminny konkurs savoir-vivre. Wzięli w nim udział przedstawiciele szkół podstawowych z terenu gminy Śrem - SP nr 1, SP nr 6 oraz Nochowa i Wyrzeki. Konkurs został podzielony na dwie kategorie - klasy I-III oraz IV-VI.

Uczniowie klas nauczania początkowego zmierzyli się m.in. w teście wiedzy i poprawnym układaniu serwetek. Z kolei uczestnicy drugiej kategorii oprócz testu musieli ułożyć jak najwięcej zwrotów grzecznościowych i narysować zastawę stołową. W obu kategoriach zwyciężyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 6, które wyróżniły się największą wiedzą. Drugie miejsce przypadło uczniom z Jedynki, a trzecie z Nochowa. Uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni drobnymi upominkami, a na zakończenie zostali poczęstowani pączkami z okazji Tłustego Czwartku. Zwycięzcy wezmą udział w finale, który odbędzie się 16 maja w Gościńcu Niezapominajka w Dalewie.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: