Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 25 lutego 2013 (21:35), aktualizacja: 25.02.2013 (21:36)

Kolejna pracownia w ZSP

fot. Sławomir Jędraś
fot. Sławomir Jędraś
Zespół Szkół Politechnicznych po raz drugi zorganizował Dzień Edukacji Zawodowej. Uroczystość pod hasłem "Mój zawód, moja pasja" była okazją do otwarcia pracowni budowlanej.
Pracownia budowlana jest kolejną otwartą w ostatnich latach w Zespole Szkół Politechnicznych. Wcześniej wstęgę przecinano oddając do użytku m.in. salę fryzjerską i gastronomiczną. Tym razem symboliczną wstęgę przecięli: wicestarosta Daniel Cicharski, dyrektor szkoły Wisława Frydryszak, naczelnik wydziału oświaty Wioleta Jastrząbek, dyrektor pup Zofia Barcz, starszy cechu rzemiosł rożnych Stanisław Michałowicz oraz przedstawicielka rady Rodziców Nina Stępa. Nowej pracownia pozwoli uczniom doskonalić umiejętności praktyczne. W minionym roku zmieniono zasady przeprowadzania egzaminu zawodowego w technikach. Zgodnie z nowymi wytycznymi, część praktyczna będzie już nie tylko z nazwy. Ocenie przez egzaminatora będzie podlegać efekt końcowy - wyrób, usługa lub dokumentacja, w zależności od zawodu i kwalifikacji. To nie wszystkie zmiany. Uczniowie będą przystępować do egzaminów w trakcie nauki, a nie - jak dotychczas - po zakończeniu szkoły.

Podczas oficjalnej części Dnia Edukacji Zawodowej głos zabrał m.in. wicestarosta śremski Daniel Cicharski podkreślając, że szkoła tworzy idealny system, którego nie ma w żadnej innej placówce oświatowej w powiecie, gdzie widać spójność nauczycieli, dyrekcji, uczniów, absolwentów oraz pracowników firm.

Organizatorzy uroczystości przygotowali bogaty program artystyczny, gdzie swoje umiejętności zaprezentowali młodzi muzycy i kabareciarze. Zespół Szkół Politechnicznych zorganizował także szereg konkursów, aby uczniowie mogli wykazać się wiedza i umiejętnościami nabytymi w trakcie nauki. Do udziału zaproszono dwie zaprzyjaźnione placówki: Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu oraz Zespół Szkół Ochrony Środowiska w Lesznie. W auli odbył się szkolny konkurs turystyczny, którego triumfatorem był Piotr Myszkiewicz. Wcześniej młodzież zmierzyła się w Międzyszkolnym Konkursie Technicznym wzorowanym na popularnym teleturnieju Jeden z Dziesięciu. W nim najlepszy okazał się Artur Andrzejewski z Gostynia.

W tym samym czasie, w pracowniach przeprowadzono Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski oraz Szkolny Konkurs Gastronomiczny. Najlepszą fryzurę wykonała Joanna Grochowa z Leszna, a I miejsce wśród kucharzy zajęła Joanna Karaś i Katarzyna Jeziorska za danie "Pierś faszerowana z łososiem i szpinakiem".
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ A0M9he48ZXs
katrina pisze:Szkoda, bo takie okazje trzbea wykorzystywać, a można się jeszcze zgłaszać? jak będę miała więcej czasu to zapoznam się bliżej z tą akcją
15.02.2016 05:13

~ kazik
Ciekawe czy inne szkoły też będą tak dofinansowane???
06.03.2015 23:43
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: