Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 25 lutego 2013 (22:31)

Zebrali ponad 1,5 tysiąca kg aluminium

fot. Urząd Miejski
fot. Urząd Miejski
XII edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego Puszokobranie już za nami. Uczniowie śremskich placówek zebrali po 0,5 kilograma złomu na osobę.
Spotkanie z uczestnikami prowadził zastępca burmistrza Śremu Bartosz Żeleźny. Do udziału w tegorocznej XII edycji zgłosiło się aż 21 placówek oświatowych z terenu całej gminy, a łącznie zgromadzono 1537 kg puszek, co daje średnio blisko 0,5 kg złomu na osobę.

Pierwsze miejsce zajął Środowiskowy Dom Samopomocy w Śremie, gdzie udało się uzbierać średnio 2,7 kg puszek na osobę. Drugą pozycję wywalczyło Przedszkole Nr 2 "Słoneczna Gromada", a na trzeciej pozycji uplasowało się Przedszkole nr 7 im. Janka Wędrowniczka. Zwycięska placówka otrzymała czek okolicznościowy o wartości 1000 złotych, a zdobywcy II i III miejsca odpowiednio 800 i 600 złotych. Wyróżnienia otrzymały także dwie placówki, które zbliżyły się do czołówki - Przedszkole Nr 3 "Jarzębinka” i  Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Dąbrowie im. Jana Pawła II.

Wszystkie szkoły i przedszkola, które włączyły się w akcję zbierania puszek otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Kolejna edycja "Puszkobrania" rozpocznie się już w marcu.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: