Wracamy wkrótce...

Wtorek, 26 lutego 2013 (19:56), aktualizacja: 26.02.2013 (19:58)

Policja najlepsza w Wielkopolsce

fot. archiwum
fot. archiwum
Śremska policja kolejny rok z rzędu znalazła się w gronie trzech najlepszych jednostek w Garnizonie Wielkopolskim. Policjanci z roku na rok wykrywają coraz więcej przestępstw.
W porównaniu do lat poprzednich, w 2012 roku wykrywalność przestępczości w powiecie wzrosła o blisko 1,5 procent do 94,7%. Daje to śremskiej komendzie drugie miejsce w garnizonie wielkopolskim. Jak mówił komendant, utrzymanie tego wyniku w bieżącym roku będzie bardzo trudne. Ogółem w 2012 funkcjonariusze wykryli 1325 przestępstw, wszczynając postępowania w 613 z nich.

Poniżej oczekiwań jest ilość wykrytych przestępstw narkotykowych. W porównaniu do roku poprzedniego, w 2012 wszczęto zaledwie 23 postępowania więcej. Mimo blisko 5% różnicy w porównaniu z założeniami, śremska jednostka znalazła się na czwartym miejscu w Wielkopolsce, zaraz za Poznaniem, Kaliszem i Piłą. Szef śremskiej policji podkreśla, że tak dobry wynik udało się uzyskać dzięki współpracy ze specjalistycznymi wydziałami z Poznania. Zadowalająca jest również dynamika wszczęć postępowań, która z roku na rok spada. W minimy roku wszczęto ich 148, co oznacza spadek o 25 postępowań w stosunku do 2011 roku. Wykrywalność przestępstw kryminalnych w powiecie śremskim poprawiła się o blisko 2,5%, do 92,8%. W porównaniu do średniej wojewódzkiej, wynik śremskiej jednostki jest wyższy o 30 procent.

Komendant śremskiej policji mł. insp. Piotr Leciejewski pytany o spektakularne sprawy wyjaśnianie w ubiegłym roku przez śremską policję odpowiedział, że było ich kilka. Zaliczył do nich sprawę zabójstwa w Olszy, zgwałceń małoletnich i rozbicia grup narkotykowych. Bezpieczeństwo w regionie zwiększyć ma reorganizacja w komendzie, do której trwają przygotowania. Komendant Leciejewskich chce połączyć dwa wydziały – prewencji z ruchem drogowym. Oba wydziały mają być wspólnie zarządzane, zwiększając tym samym liczbę policjantów na drogach. Jednym z priorytetów śremskich mundurowych jest zwiększenie bezpieczeństwa właśnie na drogach. Jednostka zakupiła kilka kolejnych urządzeń do badania trzeźwości. W ubiegłym roku udało się nimi zbadać blisko 20 tysięcy kierowców. Trzeźwość możemy również sprawdzić zanim wsiądziemy za kółko, u dyżurnego policji. Pierwszym kwartale tego roku komenda wzbogaci się o specjalistyczne wyposażenie jednego z największych radiowozów, który ma obsługiwać zdarzenia drogowe i kryminalne.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ 92 procent
wszyscy od góry do dołu wiedzą ,że to jest statystyczne oszustwo.proponuje odegrać zapisy z telefonu 997 i porównać ile spraw tam jest skręconych.To rwa od lat mistrzem świata wtych sprawach zawsze był Gostyń.potrafili przez kwartał urtzymać 100 wykrywalności,ale żeby tam zgłosic przestępsttwo to trzeba dużo samozaparcia...wszyscy wiedza ze to kłamstwo ale nikt nie reaguje...bo tak jest dobrze...powodzenia....
29.04.2013 19:59
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: