Wracamy wkrótce...

Wtorek, 26 marca 2013 (20:04), aktualizacja: 27.03.2013 (11:42)

Maciej R. zgłosił się na policję

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu
Wracamy do tematu firm, które wykonywały fikcyjne audyty gospodarstw rolnych. Właściciel jednej z nich, Maciej R. sam zgłosił się na policję. Został zatrzymany.
Przed dwoma tygodniami poznańscy policjanci zatrzymali dwoje pracowników firm zajmujących się doradztwem rolniczym. W ubiegłym tygodniu właściciel firmy Agro ABC sam zgłosił się na policję. Maciej R. pojawił się wraz z adwokatem. Jest trzecim podejrzanym w sprawie.  - Mężczyźnie postawiono podobne zarzutu, jak w przypadku poprzednich dwóch osób - mówił nam podinsp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. Przypomnijmy, że chodzi o zarzut oszustwa i wyłudzenia dotacji finansowych na dużą skalę, za co grozi im do 10 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Macieja R. - Mamy dowody na to, że jest to główny organizator i pomysłodawca tego procederu. Materiały jaki dysponują policjanci i prokuratorzy, dowodzom temu, że przebywanie tego mężczyzny na wolności może poważnie zaszkodzić temu śledztwu - dodaje Borowiak.

Pierwsze dwie zatrzymane osoby nadal znajdują się pod dozorem policji. Musiały też wpłacić poręczenie majątkowe, mają zakaz opuszczania kraju oraz zakaz wykonywania zawodu. Przypomnijmy, że zdaniem śledczych, doradcy posiadający akredytacje Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dokonywali fikcyjne audyty gospodarstw rolnych i przekazywali sfałszowane dokumenty do Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa. W ten sposób każdorazowo wyłudzali 6 tysięcy złotych. W ciągu ostatnich dwóch lat, obie firmy wykonały ponad 4 tysiące takich audytów, za które otrzymały ponad 20 milionów złotych. Policjanci przesłuchali już ponad 150 rolników. Większość z nich zaprzeczyła, by zlecała lub płaciła za jakikolwiek audyt.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ rolnik111
Nie jestem prawnikiem ale uważam, że cała trójka powinna być zatrzymana. Chodzi o mataczenie i ustawianie ludzi. Czym jest drobne poręczenie majątkowe przy takich dochodowych przekrętach.
08.04.2013 19:58
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: