Wracamy wkrótce...

Sobota, 30 marca 2013 (19:09), aktualizacja: 30.03.2013 (19:10)

Riffertone u Gabały

fot. Andżelika Grabowska
fot. Andżelika Grabowska
Kolejny kameralny koncert w restauracji "Gabała" za nami. W piątek, 22 marca wystąpił zespół Riffertone.
Riffertone zrodził się spontanicznie ok. 6 lat temu. Na początku zespół składał się z czterech osób: Albert Kokoszewski (gitara akustyczna), Jarosław Krużołek (wokal), Daniel Pytel (gitara basowa) oraz Marcel Foltan (perkusja). Riffertone od początku skupił się na autorskim materiale, jednak pomimo prób i starań - z racji sytuacji losowych - w tym składzie zagrał tylko jeden koncert. Po kilku miesiącach przerwy, zespół powrócił w składzie Albert Kokoszewski i Jarek Krużołek, i w tym składzie wystąpił w Śremie.

W 2011 roku, Riffertone zgłosił swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych "Zrób Głośniej!" organizowanego przez T-mobile. Już jako laureaci pierwszego etapu konkursu, który odbył sie w klubie Zbigniewa Hołdysa "Chwila da club" mieli możliwość szlifowania swoich umiejętności w „Muzycznej Owczarni” u boku takich autorytetów jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli, czy Tomasz Łosowski.

W lipcu ubiegłego roku, duet zdobył I-sze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie, a w sierpniu, na specjalne zaproszenie TVP Polonia, było gościem Dni Otwartych z okazji 60-cio lecia TVP. W ubiegłym roku pracował nad materiałem na swój pierwszy krążek. Ostatecznie, w połowie grudnia materiał został zarejestrowany w „Woobie Doobie Studio”. Producentem pierwszej, debiutanckiej płyty, jest jeden z czołowych polskich producentów muzycznych, Wojtek Olszak.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: