Wracamy wkrótce...

Sobota, 13 kwietnia 2013 (10:52), aktualizacja: 13.04.2013 (10:55)

Warta: stan ostrzegawczy przekroczony. Na razie jest bezpiecznie

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Wczoraj na śremskim odcinku Warty przekroczony został stan ostrzegawczy - 400 cm. W obecnej chwili nie grozi nam powódź.
Wczoraj o ósmej rano poziom Warty na wodowskazie w Śremie wynosił 406 centymetrów. Stan ostrzegawczy został przekroczony zaledwie o 6 cm. - Tendencja nadal jest wzrostowa. W najbliższych dniach należy się spodziewać przyrostów w granicach 20 centymetrów na dobę - informuje kierownik Nadzoru Wodnego w Śremie Bogdan Gądecki.

Powódź nam nie grozi. Mamy jeszcze Kanał Ulgi, dzięki któremu sporo wody omija odcinek rzeki w Śremie. W zbiorniku retencyjnym Jeziorsko nadal jest duża rezerwa powodziowa. Nawet jeśli woda podniesie się do 460 cm i przekroczy stan alarmowy, to nie mamy się czego obawiać. Dla Śremu i okolicy, Warta może być zagrożeniem dopiero po przekroczeniu 5 metrów. - Na razie żadnego zagrożenia nie mamy. Kanał Ulgi funkcjonuje dość dobrze, woda spływa całym jego przekrojem - dodaje Gądecki.

Jedyne, co może nam zagrozić to kilkudniowe opady deszczu. Na szczęście synoptycy zapowiadają, że najbliższy weekend i tydzień będą ciepłe i słoneczne. W poniedziałek, wtorek i środę słupki rtęci mogą wskazać nawet 19-stą kreskę.

Dziesiejszy poranny odczyt poziomu Warty w Śremie to 419 centymetrów.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: