Wracamy wkrótce...

Sobota, 13 kwietnia 2013 (21:36), aktualizacja: 13.04.2013 (21:38)

Warsztaty fotograficzne za nami!

Warsztaty Fotograficzne /fot. Michał Ratajczyk
Warsztaty Fotograficzne /fot. Michał Ratajczyk
Ekspozycja, przesłona, perspektywa, migawka. To zaledwie kilka z pojęć z którymi uczestnicy Warsztatów Fotograficznych w Dolsku mieli okazję się zapoznać. Wydarzenie odbyło się w sobotę, 13 kwietnia w Sali Widowiskowej Urzędu Miejskiego w Dolsku.
Na fotograficzne zajęcia zapisało się 25 osób. Warsztaty poprowadzili członkowie stowarzyszenia "Pozytywni".

Część teoretyczna rozpoczęła się krótko po godzinie 10. Poprowadził ją Ryszard Świderski - prezes stowarzyszenia. Przybyli mieli okazję poznać techniczne szczegóły fotografowania oraz niezbędne pojęcia. W międzyczasie prowadzący zadawał pytania do przedstawionych wcześniej zagadnień. Za prawidłową odpowiedź można było otrzymać nagrodę. W trakcie krótkiej przerwy na przygotowaną przez organizatorów  kawę i "coś słodkiego", uczestnicy mogli porozmawiać z prowadzącymi i rozwiać swoje wątpliwości. Na zakończenie części teoretycznej, przewidziano poczęstunek oraz losowanie upominków. Dalej warsztaty przeszły w część praktyczną. Wędrując ulicami Dolska, zwiedzając okolice jeziora, pasjonaci fotografii skonfrontowali nabytą wcześniej wiedzę teoretyczną z praktyką.
 
Później na rynku przy "dolskiej kozie" zrobiono pamiątkowe zdjęcie grupowe(niestety, już tylko z częścią uczestników). Po części plenerowej, w sali Urzędu Miejskiego była okazja prezentacji efektów sesji zdjęciowej. Na zakończenie Ryszard Świderski podsumował zajęcia, a każdy z uczestników otrzymał podziękowanie za udział w imprezie.
 
Inicjatorem warsztatów była Sandra Nowacka. Jak podkreśla, poprzez członkowstwo w Duszpasterstwa Młodzieży NADZIEJA przy Parafii pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Dolsku i wyjazdy parafialne poznała pasjonatów fotografii, którzy stworzyli Stowarzyszenie Fotograficzne "Pozytywni". Sama interesując się fotografią, postanowiła zaprosić ich do Dolska i podjąć się organizacji imprezy. Organizatorzy zaznaczają, że choć zostało 5 wolnych miejsc, to są zadowoleni z frekwencji. Jeśli zainteresowanie adeptów fotografii się utrzyma, możliwe są kolejne tego typu imprezy.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: