Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 20 maja 2013 (14:49)

Działkowcy protestowali przeciw projektowi PO

fot. Jan Zalewski
fot. Jan Zalewski
W południe śremscy działkowcy pikietowali przez biurem poselskim Platformy Obywatelskiej. Sprzeciwiają się projektowi ustawy o Rodzinnych Ogrodach Działkowych autorstwa tej partii.
Członkowie Rodzinnych Ogrodów Działkowych protestowali przeciw projektowi ustawy autorstwa posłów Platformy Obywatelskiej o ROD. Działkowcy twierdzą, że jest on dla nich krzywdzący. Przedstawiciele Polskiego Związku Działkowców nie pozostawiają na projekcie partii rządzącej suchej nitki. - PO chce wywłaszczyć działkowców z majątku na działkach, znacjonalizować i skomunalizować  majątek, który działkowy wypracowali w postaci infrastruktury ogrodowej, zagarnąć środki, jakie działkowcy zgromadzili ze swych składek - czytamy na stronie PZD.

Pikieta rozpoczęła się w południe w całej Wielkopolsce. W Śremie swój głos niezadowolenia dało zaledwie dwudziestu działkowców. Protestujący pojawili się przed pustym biurem poselskim PO na Placu 20 Października. Przedstawiciele komitetu "Tak dla ogrodów" odczytali petycję do posła Tomasza Nowaka, którą później przykleili na drzwiach biura.

Obecniej w Sejmie są cztery propozycje ustaw, w tym jedna obywatelska - działkowców. Podpisało się pod nią ponad 920 tysięcy osób.
Komentarze (5)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Qwerty
Ciekawe ile sledz i zawadzki dadza w kopercie burmistrzowi :) za dzialki ogrodowe
23.05.2013 09:37

~ Olek
obserwatorka - mniej nienawiści, więcej zrozumienia; ziemia to nie własność burmistrza, ani Polityków to majątek narodowy; kiki jestem za i to szybko, bo jak nie będzie papierka na prawne użytkowanie to burmistrz to sprzeda; mm - jesteś maruda
20.05.2013 17:50

~ mm
Kochani, nie krzyczcie tak, rozwiążą PZD, tereny zgarną deweloperzy i tyle będziecie mieli po działkach...
20.05.2013 16:23

~ kiki
Jestem za likwidacją tego tworu jakim jest PZD. To przerasta ludzkie pojęcie. Śremscy prezesi zamiast zająć się własnymi ogrodami, jeżdżą po Polsce i ratują tyłek ludziom na górze tej organizacji. Proponuje założyć stowarzyszenie i odciąć się od PZD. Tego samego zdania jest wielu działkowców, którzy nie są ślepo zapatrzeni w ludzi, układy i układziki PZD. Po co płacimy na darmozjadów, sami możemy zrobić swoje ogrody, na swoich zasadach!
20.05.2013 15:16

~ obserwatorka
PO gdzie Ty jesteś w Śremie? Dlaczego działkowcom nie wytłumaczy ktoś tego dlaczego po tylu latach zagospodarowywania cudzego terenu za friko teraz muszą oddać właścicielowi jego teren!!! Obudźcie się bo głupota nas dogoni!!!!
20.05.2013 15:05
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: