Wracamy wkrótce...

Czwartek, 30 maja 2013 (00:11), aktualizacja: 30.05.2013 (22:31)

Burzowa środa. W czwartek znów może zagrzmieć

Burza nad miastem - 22.06.11r. /fot. Michał Ratajczyk
Burza nad miastem - 22.06.11r. /fot. Michał Ratajczyk
W środę w rejonie Śremu przechodziło kilka burz. W czwartek będzie ciepło, ale znów rozwiną się chmury burzowe, które mogą być groźne.
Temperatura w czwartek sięgnie 24 stopni Celsjusza. Po południu znów przewidujemy rozwój burz. Choć ich wystąpienie w rejonie Śremu nie jest pewne, to ostrzegamy, że jutrzejsze burze mogą być niebezpieczne.

Ostrzeżenie meteo: Burze

Ostrzeżenie meteo: Burze
Stopień: 2
Ostrzeżenie obowiązuje: 
od 2013-05-30 13:30 do 2013-05-30 23:00
Prawdopodobieństwo: 60 %

Opis:Znów możliwe jest wystąpienie burz. Po raz kolejny zjawiska będą lokalne i trudne do jednoznacznego przewidzenia. Burze będą tworzyć się w dość niebezpiecznych warunkach kinematycznych, sprzyjających rozwojowi superkomórek burzowych. Jeśli burze tego typu wystąpią, będą groźne. Dla superkomórek spodziewamy się bardzo silnych opadów deszczu, opadów gradu o średnicy do 2-3cm oraz silnych porywów wiatru, do 80-90km/h.  Jednakże podkreślamy - ryzyko wystąpienia superkomórek burzowych jest zwiększone, ale w dalszym ciągu wątpliwe. W wypadku zbliżającej się tego typu burzy w kierunku Śremu, zostanie wydane ostrzeżenie SMS. Największe ryzyko burz wystąpi w godzinach 16-19.

Główne zagrożenie: Intensywne opady deszczu, powodujące podtopienia i zalania

Ostrzeżenie może być aktualizowane.

W piątek nadal ciepło i ponownie z ryzykiem burz. Spokojniejsza aura czeka nas w weekend, będzie ciepło, ale szanse na burze zdecydowanie mniejsze.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: