Wracamy wkrótce...

Sobota, 08 czerwca 2013 (22:26), aktualizacja: 08.06.2013 (22:26)

Kenijczyk zwycięzcą 2. Śrem Półmaraton

Henry Kemboi z Kenii zwyciężył 2. Śrem Półmaraton. Drugi był jego rodak - Sawe Elisha Kiprotich, a trzeci Ukrainiec Veretskyi Pavlo. W biegu wystartowało 525 zawodników, a do mety dotarło 518 z nich.
Na starcie 2. Śrem Półmaratonu stanęło 525, z ponad 600 zgłoszonych biegaczy. Trasa zawodów wiodła, podobnie jak przed rokiem, ulicami: Wojska Polskiego, Aleja Solidarności, Grottgera, Chełmońskiego, przez Gaj, Krzyżanowo i Błociszewo do Śremu.

Trasę półmaratonu najszybciej pokonał zwodnik z Kenii Henry Kemboi z czasem 01:07:24. Drugi, z czasem 01:08:41, był jego rodak Sawe Elisha Kiprotich. Na ostatnim stopniu podium stanął reprezentant Ukrainy Veretskyi Pavlo z czasem 01:10:58. Pierwszym Polakiem, który przebiegł linię mety był Paweł Tarasiuk, który na pokonanie 21 km potrzebował 01:14:48.