Wracamy wkrótce...

Sobota, 29 czerwca 2013 (15:21), aktualizacja: 05.07.2013 (14:39)

Abiturienci poznali wyniki egzaminu maturalnego

Wręczenie świadectw w śremskim
Wręczenie świadectw w śremskim
Po miesiącu oczekiwania, 28 czerwca wyniki tegorocznych matur zostały przekazane do szkół. Maturzyści mogą odebrać świadectwo dojrzałości w swojej szkole, a także sprawdzić wyniki na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
W okręgu poznańskim do matury przystąpiło 49 492 osób, 81% maturzystów uzyskało świadectwo dojrzałości. W skali kraju również 81% zdających uzyskało wynik pozytywny. Największe problemy abiturientom sprawiła matematyka i właśnie z tego przedmiotu odsetek sukcesów jest najniższy i wynosi 84%.

Najlepiej radzili sobie uczniowie liceów ogólnokształcących. W okręgu poznańskim ich zdawalność wyniosła 89%. Największe kłopoty z egzaminem maturalnym mieli abiturienci liceów i techników uzupełniających.

W Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Józefa Wybickiego do matury przystąpiło 179 osób. Zdawalność egzaminów pisemnych wyniosła 100%. Kilka osób nie poradziło sobie z egzaminem ustnym.

Wręczenie świadectw maturalnych odbywało się w piątek  od godz. 11 w auli Liceum. Dyrektor szkoły Piotr Mulkowski odczytał wpisy umieszczone w Złotej Księdze Absolwentów. W tym roku trafiło tam czterech maturzystów. Później zniecierpliwieni abiturienci otrzymali swoje świadectwa dojrzałości.


Po rozdaniu świadectw maturalnych z maturzystami śremskiego "Ogólniaka" o ich wrażeniach i dalszych planach rozmawiał Michał Ratajczyk
W Zespole Szkół Ekonomicznych w Śremie zdawalność wyniosła ponad 95%, a uczniowie którzy nie przekroczyli wymaganego progu 30% tylko z jednego przedmiotu mają szanse na "poprawkę" w sierpniu. Najlepsze wyniki w odniesieniu do średniej krajowej i wojewódzkiej uczniowie ZSE uzyskali z egzaminu pisemnego z języka angielskiego  - 74,26% oraz rosyjskiego - 92%.Wśród przedmiotów dodatkowych  uczniowie Ekonomika  wybierali: biologię, fizykę, geografię, historię, informatykę, matematykę na poziomie rozszerzonym, a także wiedzę o społeczeństwie. Najlepsze wyniki uczniowie uzyskali z informatyki oraz fizyki.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Siostra
Mrau
30.06.2013 21:21
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: