Wracamy wkrótce...

Niedziela, 30 czerwca 2013 (13:51), aktualizacja: 30.06.2013 (14:36)

Prognoza na pierwszy tydzień wakacji

fot. Michał Żarnowski
fot. Michał Żarnowski
Następny tydzień zapowiada się ciepły, ale także z burzami i przelotnymi opadami deszczu. W drugiej części tygodnia będzie nawet upalnie.
W poniedziałek w naszym regionie na termometrach zobaczymy 22 stopnie. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Dopiero po południu na niebie zacznie pojawiać się więcej chmur i nie wykluczone są burze lub przelotne opady deszczu. Zjawiska te będą szybko się przemieszczać, dlatego głównym zagrożeniem podczas ich przechodznia będą bardzo silne porywy wiatru i grad do 1-2 cm. W nocy z poniedziałku na wtorek nadal możliwe są burze.

We wtorek od rana znów może zagrzmieć. Nie wykluczamy także silnego wiatru i opadów gradu o średnicy do 2 cm. Największe szanse na ich wystąpienie będą rano i podczas wczesnych godzin po południowych. Później raczej bez burz i słonecznie. Temperatura rano osiągnie 13-14 stopnie, a później do 23-24.

W środę rano przyjemna temperatura w okolicach 15 stopni i zachmurzenie małe. W ciągu dnia zaczną rozwijąć się chmury kłębiaste i możliwe są burze z intensywnymi opadami deszczu, gradu do 3 cm i porywistym wiatrem. Slupki rtęci mogą sięgnąć nawet 30 stopni.

Noc ze środy na czwartek bardzo ciepła, około 16 stopni. Burze mogą pojawić się jeszcze w pierwszej części nocy. W czwartek prawadopodobnie ładna pogoda i w końcu bez opadów. Temperatura wyniesie 26 stopni.

W piątek tempratura zacznie bardzo szybko rosnąć i po południu będziemy mieli około 28 stopni Celsjusza. Znowu spodziewamy się burz z gradem, silnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. Jednak głównym zagrożeniem będą opady deszczu.

Weekend zapowiada się z temperaturą w przedziale 25-28 stopni i raczej małym zachmurzeniem. Chociaż w sobotę nie można wykluczyć słabych burz. Na tą chwilę prognozy się zmieniają więc nasze przewidywania nie są jeszcze stuprocentowo pewne. Prosimy śledzić najnowsze informacje dotyczące pogody  i ostrzeżenia.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: