Wracamy wkrótce...

Piątek, 26 lipca 2013 (12:09), aktualizacja: 26.07.2013 (13:01)

Będzie upalnie i burzowo

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Do naszego regionu zbliża się bardzo gorąca masa powietrza. Według najnowszych prognoz najcieplej ma być w niedzielę i poniedziałek.

Już dzisiejszego dnia na termometrach zobaczymy 32-33 stopnie Celsjusza. Zachmurzenie powinno być małe i umiarkowane. Noc z piątku na sobotę zapowiada się ciepła, z temperaturą minimalną na poziomie 18 stopni.

W sobotę od rana temperatura zacznie szybko rosnąć. Po południu powinno być do 34 stopni. Zachmurzenie małe czasami wzrastające do umiarkowanego. W ciągu dnia nie spodziewamy się burz, mimo pewnych warunków do ich rozwoju. Natomiast w nocy z soboty na niedzielę takie zjawiska mogą już wystąpić, zwłaszcza w drugiej części nocy. Noc będzie bardzo ciepła - temperatura nad ranem nie spadnie poniżej 22 stopni.

W niedziele od rana zachmurzenie duże, jednak z upływem dnia powinno się zmniejszać. Temperatura będzie bardzo szybko rosnąć. Już około godziny 9 rano słupki rtęci mogą sięgnąc 30 kresek, a po południu pokażą nawet 37 stopni Celsjusza. Oczywiście jeśli niebo będzie dość szczelnie przykryte chmurami to temperatura będzie nieco niższa. W ciągu dnia raczej nie przewidujemy burz i opadów deszczu. Dopiero w nocy takie zjawiska mogą wystąpić i będą gwałtowne.

Nad ranem w poniedziałek znowu bardzo ciepło, bo aż 23 stopnie. Na ten dzień prognozy są jeszcze niestabilne. Jeżeli chłodny front będzie bardziej na zachód to może być około 38 stopni, a jeśli na wschód to około 32 stopni
Celsjusza. Oczywiście jeśli zachmurzenie będzie duże to temperatura nie wzrośnie do takich wartości. W czasie przechodzenia wspomnianego frontu mogą pojawić się bardzo gwałtowne burze z silnymi opadami deszczu, porywistym wiatrem i gradem.

Podczas fali upałów zalecamy pić dużo wody, nie wychodzić z domu bez potrzeby, unikać długiego pobytu na słońcu i pamiętać o nakryciu głowy. Najwyższe temperatury będą panować od 10 do godziny 19.  Podczas przechodzenia burz radzimy pozostać w domu i schować lekkie przedmiotu z balkonów. Prosimy śledzić nasze ostrzeżenia, które będą wydawane na podstawie najnowszych prognoz.

Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Nienawidzę lata
Kiedy się wreszcie skończą te upały? Bo z tego co słyszałem to we wtorek mają zelżeć. Ja chcę zimę.
27.07.2013 14:26
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: