Wracamy wkrótce...

Wtorek, 30 lipca 2013 (15:23), aktualizacja: 30.07.2013 (16:39)

Przy szpitalu powstaje lądowisko

Lądowisko powstaje od strony parku /fot. Michał Ratajczyk
Lądowisko powstaje od strony parku /fot. Michał Ratajczyk
Dobiega końca budowa lądowiska dla śmigłowców przy śremskim szpitalu. Powstaje ono od strony Parku im. Puchalskiego.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia, lądowisko jest wymogiem utrzymania szpitalnego oddziału ratunkowego. Lecznice mają czas do końca roku. Mimo, że termin był wielokrotnie przesuwany, nadal wiele placówek nie posiada lądowisk. Trwa wyścig z czasem i gorączkowe poszukiwanie środków. W Śremie tego problemu nie ma. Środku na budowę lądowiska zabezpieczyła w swoim budżecie spółka Szpital w Śremie, która w ubiegłym roku wypracowała zysk netto w wysokości ponad 3,2 mln złotych.

Helipad, bo tak właśnie nazywa się lądowisko dla helikopterów powstaje za budynkiem CM Małgorzata, na terenie parku ekologicznego. W związku z jego budową przesunięto jedną ze ścieżek. Obiekt składa się ze strefy końcowego podejścia do lądowania oraz wznoszenia o rozmiarach 25x50 metrów, strefy przyziemienia oraz wznosu o rozmiarach 15x15 metrów pokrytego kostką brukową, oświetlenia nawigacyjnego oraz drogi dojazdowej. Całość zostanie ogrodzona płotem betonowym.

Inwestycję realizuje firma Komplex-Bruk ze Śremu za kwotę 297 806 złotych. Budowa zakończy się do 19 sierpnia, jednak niezbędna jest rejestracja lądowiska w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego. Obiekt ma być otwarty do końca roku.

Przypomnijmy, że w tym roku do transportu chorego ze Śremu śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego lądował na stadionie przy ul. Zamenhofa. Wcześniej wykorzystywano teren przed szpitalem. Przed kilkoma laty, obok szpitala istniało lądowisko, jednak nie posiadało akredytacji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ fiona
pewnie tylko lpr.. a kasa nie z miasta tylko z zarobku szpitala
03.08.2013 17:53

~ ony
ciekawe kto bedzie bardziej z tego korzystal czy szpital cze prywatne osoby bo kasa poszla z maista
03.08.2013 15:49
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: