Wracamy wkrótce...

Czwartek, 29 sierpnia 2013 (00:36), aktualizacja: 29.08.2013 (00:38)

Rondo "znika" pod osłoną nocy

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Rondo Jana Pawła II znika, ale nie w całości, i nie na długo. Wkrótce przez Śrem przejedzie transport wielkogabarytowy.
Pierwsze rondo w Śremie zostało dziś rozkopane. Od wieczora drogowcy wykonują tymczasową drogę przez sam środek skrzyżowania. Wkrótce przejedzie tędy transport z ładunkiem wielkogabarytowym. Najprawdopodobniej będą to elementy elektrowni wiatrowej, która powstaje w okolicach Drzonku. Później rondo zostanie przywrócone do stanu pierwotnego.
Komentarze (9)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Fan
Czy wiadomo kiedy owy transport ma przejechać :) ?
30.08.2013 01:18

~ ola
jest okazja zrównwć rondo z ziemią i usunąć ten beznadziejny kopiec
29.08.2013 12:16

~ kuba
Zgode na taki przejazd firma przewożąca otrzymuje od marszalka województwa przez które odbywa się przejazd. Koszty ponosi inwestor. Jest to coraz bardziej popularne zjawisko. Przewożone są budynki, zbiorniki i najczęściej elementy turbin wiatrowych oraz budynków prefabrykowanych. Często rozbierane są ronda, znaki, płoty, reklamy przy drodze. Planowanie przejazdu odbywa się kilka, kilkanaście miesięcy. Inna droga przez Śrem jest pewnie nie możliwa ze względu na wiadukty kolejowe. Transport odbędzie się wieczorem, w nocy. Takie transporty poruszają się żółwim tempem.
29.08.2013 11:59

~ Hmmm
Nie mogą jechać obwodnicą?
29.08.2013 10:18

~ Robin
Bez sensu budowa takich rond! Tylko płaskie a nie pomniki!
29.08.2013 10:05

~ kasia
ciekawe kto za to zaplaci i jakie beda skutki uboczne. kto dopilnuje czy rondo wroci do stanu pierwotnego? kto wyrazil na to zgode? prosze o oponie
29.08.2013 09:36

~ fjsdfnsjd
hahahahhahahahahhahahahahahahahhahahahhahahahhahahahhahaha leże no nie. Tego skośnego podsypu nie powinno być. on sie najwiecej podmywa/usuwa.
29.08.2013 09:19

~ ARU
takie rzeczy tylko u nas, jestem święcie przekonany że po wszystkim jak poskładają rondo do kupy to się zaczną problemy, a to się coś osunie, a to się coś zarwie itp. mamy przykład z łataniem i naprawą dróg czym więcej ryją tym jest gorzej, proponowałbym pracę od podstaw i tyczy się to zarówno ronda jak i naszych kochanych dróg...
29.08.2013 09:07

~85.221.196.210~
Dowiedzcie się czy koszty popsucia i naprawy ronda pokrywa inwestor elektrowni wiatrowej.
29.08.2013 08:27