Wracamy wkrótce...

Piątek, 20 września 2013 (16:21), aktualizacja: 20.09.2013 (16:39)

Mamy najlepszego policjanta drogówki w Polsce

fot. Policja
fot. Policja
Funkcjonariusz drogówki Michał Kasprzak został najlepszym policjantem ruchu drogowego w Polsce. Dziś w Legionowie zakończył się finał ogólnopolskiego konkursu.
Sierż. sztab. Michał Kasprzak po raz kolejny reprezentował Wielkopolskę w ogólnopolskim konkursie "Policjant ruchu drogowego 2013". W czerwcu śremski policjant wziął udział w eliminacjach wojewódzkich, gdzie zajął wysokie drugie miejsce. Ponadto był wtedy najlepszy w ręcznej regulacji ruchem drogowym. W zakończonym dziś finale krajowym funkcjonariusz nie miał sobie równych, zdobywając tytuł laureata.

W finale wzięło udział siedemnaście dwuosobowych drużyn. Sierż. sztab. Michałowi Kasprzakowi towarzyszył funkcjonariusz z komendy miejskiej w Poznaniu. Zespół reprezentujący garnizon wielkopolski zdobył również pierwsze miejsce.

Policjanci biorący udział w tym konkursie mieli przed sobą kilka zadań: m.in. test wiedzy z zakresu prawa i przepisów, kierowanie ruchem na jednym z warszawskich skrzyżowań, jazdę motocyklem po placu manewrowym oraz jazda na czas po przygotowanym torze. Ostatnia konkurencja odbyła się na autodromie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego kraju, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego funkcjonariusze mieli przed sobą szereg konkurencji sprawdzających ich wiedzę i umiejętności.
Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Kasia D.
Michał, w pełni zasłużyłeś na ten sukces! Podziwiamy Ciebie za wytrwałość. Cieszymy się razem z Tobą. Jesteś WIELKI.
23.09.2013 16:56

~ Natalia
W swojej pracy licencjackiej obronionej dzisiaj wspomniałam o sierż szt. Kasprzaku. Więcej sukcesów! Jesteśmy dumni! :)
21.09.2013 02:12

~ sremek
No i brawo. Gratulacje :D
20.09.2013 21:14

~ Ila
Drogówka, widziałam
20.09.2013 17:34
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: