Wracamy wkrótce...

Niedziela, 27 października 2013 (18:08), aktualizacja: 28.10.2013 (06:31)

Wyjątkowo ciepły koniec października. Idzie ochłodzenie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W niedzielę temperatura w wielu miejscach Polski przekraczała 20 stopni. Jak na koniec października było bardzo ciepło. Wkrótce jednak czeka nas ochłodzenie.
W niedzielę najcieplej było w Makowie Podhalańskim, gdzie na posterunku meteorologicznym zanotowano aż 25,9 °C! W Śremie krótko po południu temperatura wynosiła 20,5 stopnia. W nocy z soboty na niedzielę słupki rtęci nie spadły poniżej 13 kreski. Wysokie temperatury o tej porze roku zawdzięczamy masie ciepłego powietrza z południowego zachodu.

Powoli nadciąga zmiana pogody. Głęboki niż, który powstał u wybrzeży Wysp Brytyjskich jest sprawcą silnego wiatru w zachodniej Europie. Już dziś w Niemczech notowano porywy wiatru do 100 km/h. Nasz region silniejsze podmuchy odczuje w niedzielę wieczorem. Dodatkowo możliwe są przelotne opady, a nawet burze!

W poniedziałek jeszcze ciepło, do 17 stopni Celsjusza. Spodziewamy się jednak przelotnych opadów oraz silnego wiatru, w porywach do 70km/h.


Ostrzeżenie meteo: Silny wiatr

Ostrzeżenie meteo: Silny wiatr
Stopień: 1
Ostrzeżenie obowiązuje:
od 2013-10-28 07:00 do 2013-10-28 23:00
Prawdopodobieństwo: 70 %

Opis: W związku z głębokim ośrodkiem niżowym w poniedziałek przewidujemy wystąpienie silnego wiatru w naszym regionie. Wiatr w porywach może osiągać prędkość do 70km/h. Najsilniej wiać będzie między 14 a 22. W nocy wiatr nieco osłabnie.

 


Kolejne dni chłodniejsze, ale bez przymrozków. W dzień około 12-13 stopni, nocą temperatura oscylować będzie wokół 5 °C. Okresowo będzie pochmurno, lecz bez opadów.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: