Wracamy wkrótce...

Środa, 30 października 2013 (09:43)

W piątek Wszystkich Świętych. Jakie utrudnienia?

fot. archiwum
fot. archiwum
Choć do święta zmarłych pozostały jeszcze dwa dni, to już teraz przy śremskich nekropoliach można zauważyć zwiększony ruch. Dziś sprawdzamy, jakie zmiany czekają kierowców 1 listopada.
Od czwartku, wokół dwóch śremskich cmentarzy, zacznie obowiązywać zmieniona organizacja ruchu. Nie prowadzono żadnych nowych zmian. Służby stawiają na stare i sprawdzone rozwiązania.

Cmentarz komunalny przy ulicy Maleczewskiego
Na całej długości ulic Grottgera i Malczewskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania pojazdów - informuje Dorota Gandecka, rzecznik śremskiego ratusza. Przejazd przed samą nekropolią, zarówno od strony miasta, jak i od strony Psarskiego będzie zamknięty. Kierowcy będą mieli do dyspozycji parking żużlowy obok cmentarza.Cmentarz parafialny przy ulicy Cmentarnej
Więcej zmian wprowadzono przy cmentarzu parafialnym. Jak co roku, ulica Cmentarna jest objęta zakazem ruchu. Jeden kierunek jazdy obowiązuje na ulicach Fabrycznej i Żwirowej. Tym samym nie będzie można wjechać z ulicy Fabrycznej w Żwirową oraz z ulicy Krętej (od strony torów) w ulicę Fabryczną. Kierowcy będą mieli do dyspozycji plac wdłuż torów kolejowych.Wzmożone działania policji, czyli akcja "Znicz"
W czwartek policja rozpocznie coroczną akcję "Znicz". Mundurowi będą pilnowali płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w rejonach cmentarzy i drogach dojazdowych. Policja apeluje, aby w miarę możliwości poruszać się komunikacją miejską. Jeśli jednak będziecie poruszać się swoimi samochodami, nie zostawiajcie w nich portfeli, dokumentów, torebek i innych wartościowych rzeczy. Z kolei piesi powinni szczególnie zwrócić uwagę na podstawowe zasady ruchu drogowego - poruszać się po lewej stronie jezdni, przechodzić przez wyznaczone przejścia dla pieszych. Akcja "Znicz" potrwa do niedzieli. W tym czasie, porządku na ulicach będzie pilnowało więcej policjantów. W regionie śremskim od lat przełom października i listopada jest bezpieczny. Mamy nadzieję, że i tym razem będzie tak samo.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: