Wracamy wkrótce...

Niedziela, 24 listopada 2013 (00:34), aktualizacja: 24.11.2013 (00:47)

Uczniowie wspominali zmarłych muzyków

fot. Sandra Nowacka
fot. Sandra Nowacka
Po raz kolejny w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Śremie odbyły się Zaduszki Muzyczne poświęcone pamięci zmarłych artystów. W tym roku w wydarzeniu łącznie udział wzięło ponad 1000 osób.
"W listopadowy czas, kiedy idziemy cmentarną aleją i pochylamy się nad grobami naszych bliskich myślą, sercem i modlitwą pragniemy być z tymi, którzy nas ubogacali swoją muzyką" - tymi słowami katecheta, organizator wydarzenia Janusz Skotarczak rozpoczynał każdy z pięciu koncertów, które odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w ramach Zaduszek Muzycznych.

Pierwszy z koncertów odbył się w środę, 20 listopada. Wydarzenie z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością. Rok temu Zaduszki Muzyczne obejrzało 600 osób. W tym roku ze względu na ogromne zainteresowanie biletami, w ciągu 4 dni odbyło się 5 koncertów, a występy wysłuchało łącznie około 1000 osób. W sumie na scenie w 32 utworach zaprezentowało się prawie 90 wykonawców - uczniów i absolwentów ZSO oraz gości z innych szkół.

W "Ogólniaku" usłyszeć można było najróżniejsze gatunki muzyczne. Koncerty rozpoczynała część poświęcona muzyce klasycznej, gdzie pojawiły się utwory m.in. Felix Mendelssohna, Piotra Czajkowskiego czy Mozarta. Następnie w części polskiej wspomniano Kalinę Jędrusik, Czesława Niemena, Annę Jantar, Grzegorza Ciechowskiego, Agnieszkę Osiecką czy Piotra Żyżlewicza z zespołu Voo Voo. Kolejna część poświęcona była muzyce zagranicznej, a w auli zabrzmiały utwory m.in. zespołu Metallica, Johna Lennona, Michela Jacksona,  Franka Sinatry, Marilyn Monroe, Jimiego Hendrixa czy zespołu Led Zeppelin. Występy wieńczył utwór Do kołyski Dżemu zaśpiewany przez wszystkich wykonawców.


Z organizatorem Zaduszek Muzycznych Januszem Skotarczakiem rozmawiał nasz reporter Michał Ratajczyk

Komentarze (2)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ repo
Brawo dla młodzieży i organizatorów!
27.11.2013 23:07

~ micc
Iza - rządzisz :D Masz boski wokal !!
24.11.2013 00:43
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: