Wracamy wkrótce...

Wtorek, 24 grudnia 2013 (13:06), aktualizacja: 24.12.2013 (13:07)

Kolędowali w Ekonomiku

fot. Zespół Szkół Ekonomicznych
fot. Zespół Szkół Ekonomicznych
W piątek uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych spotkali się na wigilijnym spotkaniu. Szkolna wigilia była wyjątkowa, bo tym razem w sali gimnastycznej Ekonomika zebrali się uczniowie wszystkich klas oraz nauczyciele. Nie zabrakło koncertu kolęd, życzeń oraz dzielenia się opłatkiem.

Choć za oknem wciąż szaro i ani śladu śniegu, szkolna społeczność w Ekonomiku poczuła już świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w historii Szkoły nie odbyły się indywidualne, klasowe wigilie, ale wszyscy uczniowie i nauczyciele zebrali się na wspólnym wigilijnym spotkaniu. Sala gimnastyczna wypełniona po brzegi, uroczyście zastawione stoły, zapach pierników i obowiązkowych mandarynek…  a to dopiero początek świątecznej magii, jaka zapanowała w piątkowy poranek w Ekonomiku.

Razem z prowadzącymi wigilijne spotkanie uczniowie i nauczyciele mieli okazję odbyć wędrówkę po świątecznych tradycjach z całego świata, przypomnieć sobie, dlaczego ubieramy choinkę, a na wigilijnym stole stawiamy 12 potraw. Spotkanie rozpoczął ksiądz Michał Pawlak słowami Ewangelii. Przypomniał historię narodzin Chrystusa i zwrócił uwagę na to, że we współczesnym świecie, pochłonięci codzienną gonitwą, zapominamy o istocie Bożego Narodzenia.

Piątkowe spotkanie miało niezapomniany charakter dzięki niezwykłym muzycznym talentom uczniów Ekonomika. W szkolnej Sali gimnastycznej zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. Uczniowie wzruszyli i poruszyli wspaniałymi wykonaniami i niecodziennymi aranżacjami. Prawdziwą niespodzianką okazał się szkolny Big Band pod kierownictwem księdza Michała. Zespół zagrał na instrumentach dętych najbardziej znane kolędy, a w towarzystwie klawiszy i perkusji zaproponował nieśmiertelne świąteczne utwory z hitem – „Last Christmas” na czele.

Jednym z najbardziej wzruszających momentów tego dnia była chwila, gdy w rękach zgromadzonych uczniów pojawił się tradycyjny biały opłatek. Ruszył potok serdecznych, szczerych życzeń, a w nie jednym oku błysnęła łza wzruszenia. Uczniowie i nauczyciele życzyli sobie pomyślności, radości, miłości, wzajemnego zrozumienia, cierpliwości i spełnienia marzeń. I tego Ekonomik życzy wszystkim śremianom, absolwentom Szkoły oraz tym, którzy mogą stać się częścią naszej szkolnej społeczności w przyszłości. W Ekonomiku magicznie jest nie tylko podczas świąt…

Katarzyna Grzegorczyk

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: