Wracamy wkrótce...

Wtorek, 24 grudnia 2013 (19:08), aktualizacja: 25.12.2013 (14:11)

Pożar domu w Wigilię

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Pożar w domu przy ulicy Mickiewicza postawił na nogi służby ratownicze w wigilijne popołudnie. Ogień w budynku mieszkalnym gasiły trzy zastępy strażaków.
W Wigilię około godziny 16 śremska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w domu przy ulicy Mickiewicza. Do zdarzenia natychmiast wyruszył średni wóz ratowniczo-gaśniczy oraz podnośnik strażacki śremskiej JRG. Po dotarciu na miejsce dym wydobywał się spod dachu. Do pomocy zadysponowano zastęp z OSP Pysząca. Wezwano również pogotowie ratunkowe, ponieważ osoba zamieszkująca budynek gorzej się poczuła.

Strażacy w aparatach powietrznych weszli do budynku. Ogniem objęty był jeden z pokoi na piętrze. Z nieoficjalnych informacji wynika, że najprawdopodobniej pożar zaczął się od zapalonej świeczki.. Płomienie zniszczyły wyposażenie pokoju, ale dzięki sprawnej akcji nie zdążyły się rozprzestrzenić dalej. Po ich ugaszeniu przy pomocy jednego prądu wody przystąpiono do oddymiania domu oraz sprawdzenia pozostałych pomieszczeń.

W sumie akcja trwała niespełna godzinę. Udział w niej wzięły 3 zastępy straży pożarnej, karetka pogotowia oraz strażnicy miejscy, którzy zamknęli ruch na odcinku ulicy Mickiewicza na czas działań ratowników.

Komentarze (4)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ hm
bezmyslnosc staruszki..po co zapalala swiece pradu nie ma?
26.12.2013 22:30

~ Julia
Nie wszystko ale na pewno to pomieszczenie, gdzie była świeczka :(
26.12.2013 18:24

~ Julia
Biedna starsza pani :( Tam wszystko spalone :'(
26.12.2013 18:23

~ adam
podpalenie jak u Molesia
25.12.2013 10:23
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: