Wracamy wkrótce...

Czwartek, 26 grudnia 2013 (12:29), aktualizacja: 26.12.2013 (12:40)

Nietrafiony prezent?

fot. archiwum
fot. archiwum
Zdarzyło się to ponad połowie Polaków. Dziś sprawdzamy co zrobić z nietrafionym bądź uszkodzonym prezentem.
Ciasne spodnie, zbyt duży sweter, kolejny mikser czy telefon nie w tym kolorze. Rozczarowanie po otwarciu efektownie zapakowanego pudełka to problem milionów rodaków. Z badań Homo Homini dla portalu Giftbook.eu wynika, że ponad połowa Polaków co najmniej raz była niezadowolona z otrzymanego prezentu. Co możemy zrobić w takim przypadku?

Najprostsze rozwiązanie to udać się do sklepu i spróbować zwrócić lub zamienić towar. Warto jednak pamiętać, że wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy. Produkt powinien być nieużywany i oryginalnie zapakowany, a my musimy posiadać paragon potwierdzający zakup. Zupełnie inaczej jest w internecie. E-zakupy możemy zwrócić w ciągu 10 dni od otrzymania przesyłki. Tutaj również są pewne obostrzenia, bowiem nie można oddać pewnej grupy produktów - np. żywności, kosmetyków czy towarów przygotowanych na indywidualne zamówienie.

Załóżmy, że nasz nietrafiony prezent jest uszkodzony. W tym przypadku szanse na jego wymianę lub zwrot zwiększają się. Często jednak mylimy reklamację ze zwrotem towaru i pieniędzy. Sprzedawca nie ma takiego obowiązku, ale jest to możliwa forma jeśli wyrazi on zgodę. W innym razie pozostaje naprawa lub wymiana uszkodzonego produktu.

Jeśli nam się nie uda, zawsze zostają aukcje internetowe. Po każdej Gwiazdce największy portal aukcyjny Allegro.pl przeżywa oblężenie. Na przyszłość można skorzystać z nowego portalu Giftbook.eu. Jest to wirtualna lista prezentów, uniwersalne narzędzie internetowe do likwidowania rozczarowań upominkowych.

Jaki nasz prezent by nie był, liczy się to, że został dany prosto z serca.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ sławatycz
proszę tylko pamiętac, ze od sprzedaży rzeczy przed upływem 6 miesięcy od ich nabycia płaci się podatek, a nabywcy płącą podatek przy nabyciu rzeczy o wartości powyżej 1000 zł.
27.12.2013 20:26
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: