Wracamy wkrótce...

Niedziela, 29 grudnia 2013 (03:22), aktualizacja: 29.12.2013 (03:27)

W nocy spłonął garaż i samochód

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Pożar w nocy z soboty na niedzielę doszczętnie zniszczył samochód oraz garaż na Jezioranach. Ogień przy ul. Roweckiego gasiły dwa zastępy strażaków.
Płomienie w garażu zauważono przed godziną pierwszą w nocy z soboty na niedzielę. Po zgłoszeniu do straży pożarnej natychmiast do akcji wyruszyły dwa zastępy. Z wstępnych informacji wynikało, że w samochodzie, który stoi w garażu może być osoba, dlatego na miejsce zadysponowano także karetkę pogotowia.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, ogień obejmował cały garaż i znajdujący się w nim pojazd - Ford Sierra. Ratownicy przystąpili do gaszenia pożaru oraz wyciągnięcia samochodu z murowanego garażu. Na szczęście okazało się, że nikogo w nim nie było.

Sytuacja została opanowana w ciągu kilkunastu minut. Płomienie doszczętnie zniszczyły garaż oraz samochód. Nie zdołały się jednak przedostać na pozostałe pomieszczenia. W asyscie policji oraz właścicieli sprawdzono sąsiadujące ze spalonym garaże. Strażacy sprawdzili także dach, w którym mógłby tkwić jeszcze ogień.

W sumie działania trwały ponad godzinę, a udział w nich wzięły dwa zastępy straży pożarnej, pogotowie ratunkowe oraz policja. Dzięki sprawnej akcji straty ograniczyły się do jednego garażu oraz samochodu. Przyczyny pożaru obecnie nie są znane.