Wracamy wkrótce...

Wtorek, 28 stycznia 2014 (14:44)

Zielone skrzynie. Czemu służą?

fot. Patryk Kubski
fot. Patryk Kubski
Kilkadziesiąt zielonych pojemników stanęło na Jezioranach. To skrzynki na mieszaninę piasku z solą, niezbędną podczas zimowego utrzymania chodników.
Na naszą skrzynkę otrzymaliśmy pytania dotyczące zielonych skrzyń, które kilka tygodni temu zaczęły pojawiać się na osiedlach. Pojemniki należą do Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie i zostały oznaczone symbolem "SM". Znajduje się w nich piasek z solą potrzebny do łagodzenia skutków zimy na spółdzielczych chodnikach. W spółdzielni powiedziano nam, że kontenerów jest około 50, a wkrótce może pojawić się 80 kolejnych. Na razie stanęły wyłącznie na osiedlu Jeziorany, ale sukcesywnie będą pojawiały się też na Helenkach, przy ulicy Poznańskiej czy też w Kórniku i Książu Wielkopolskim.

Wcześniej piasek był składowany w metalowych skrzyniach w piwnicach bloków, ale najczęściej służył jako śmietnik i toaleta.

Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: