Wracamy wkrótce...

Wtorek, 25 lutego 2014 (23:03)

Dolsk buduje

fot. Sandra Nowacka
fot. Sandra Nowacka
Nowe nawierzchnie i szerokie chodniki zyskają w tym roku dwie dolskie ulice. Ich modernizacja będzie kosztowała ponad 2,5 mln złotych.
Rozpoczęła się budowa ulicy Szkolnej i Brzozowej w Dolsku. Lokalny samorząd otrzymał dotację z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W ramach inwestycji, obie ulice zyskają nową nawierzchnię asfaltową z odwodnieniem oraz chodnikami. Ulica Szkolna, od drogi wojewódzkiej 434 do skrzyżowania z Brzozową będzie jednokierunkowa. Wjechać będziemy mogli wyłącznie z drogi wojewódzkiej. W sumie zmodernizowanych zostanie prawie 400 metrów tej ulicy.

Sporo więcej pracy i pieniędzy pochłonie budowa ulicy Brzozowej. Ta zostanie zmodernizowana na całym, ponad 800 metrowym, odcinku. Powstanie dwukierunkowa jezdnia o szerokości 6 metrów i szeroki na 2 metry chodnik. Odwodnienie na połowie trasy zostanie podłączone do istniejącej kanalizacji deszczowej. Pozostały odcinek będzie odwadniany powierzchniowo. Na skrzyżowaniu z ulicami Powstańców Wlkp. i Kościańską wybudowane zostaną prawoskręty.

W sumie cała inwestycja ma kosztować gminę Dolsk ponad 2,5 mln złotych. Przetarg na prace wygrała firma Inwest-Bruk ze Śremu. Prace mają się zakończyć do połowy września.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ :)
chyba przetarg wygrał Drogbud Gostyń???
27.02.2014 12:34
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: