Wracamy wkrótce...

Piątek, 28 lutego 2014 (14:13)

To już wiosna?

fot. archiwum/Michał Ratajczyk
fot. archiwum/Michał Ratajczyk
Luty, a szczególnie jego końcówka są wyjątkowo ciepłe. Do początku kalendarzowej wiosny pozostały trzy tygodnie. Czy zima przypomni jeszcze o sobie?
Z początkiem lutego nadeszło ocieplenie. Od ponad tygodnia słupki rtęci w ciągu dnia często przekraczają 10 stopni Celsjusza. Wygląda na to, że taka aura utrzyma się jeszcze przez co najmniej tydzień.

W weekend dość pogodnie i ciepło. W sobotę temperatura w dzień wyniesie około 12°C, nocą zaś spadnie do 1 kreski powyżej zera. Cieplej będzie w niedzielę - termometry pokażą nawet 14 stopni.

Kolejny tydzień przywita nas podobną pogodą. W środę prognozujemy przelotne opady deszczu i lekkie ochłodzenie - nadal jednak w ciągu dnia możemy liczyć na temperaturę w okolicy 10 stopni Celsjusza.

Prognozy na okres powyżej tygodnia obarczone są dużym ryzykiem pomyłki. Obecne wskazania modeli synoptycznych sugerują jednak utrzymanie wiosennej aury do połowy marca. Około 15 marca możliwe jest ochłodzenie, jednak nadejście zimy i srogich mrozów wydaje się już mało prawdopodobne.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: