Wracamy wkrótce...

Środa, 17 lutego 2010 (16:35)

Powiat szykuje się na ewentualną powódź

Piwnica zalanego latem Gimnazjum nr 1. Czy takie widoki czekają nas po roztopach? / fot. Michał Jędrkowiak
Piwnica zalanego latem Gimnazjum nr 1. Czy takie widoki czekają nas po roztopach? / fot. Michał Jędrkowiak
O tym, jak walczyć z powodzią, która może dotknąć region, rozmawiano wczoraj podczas posiedzenia Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Wśród członków zespołu są m.in. przedstawiciele gmin wchodzących w skład powiatu, policji, straży pożarnej, wojska, Rejonowego Inspektoratu Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Śremie oraz Nadzoru Wodnego Rejonowego Zarządu Gospodarki Wodnej.

To, czy grozi nam powódź, zależy w dużej mierze od tempa topnienia zalegającego śniegu. Józef Salomon z Wieloosobowego stanowiska pracy ds. zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego przedstawił wyniki obliczeń, które mówią że do Warty spłynie ok. 34 milionów metrów sześciennych wody. Przedstawił również schemat łączności powiatowego systemu zarządzania kryzysowego i omówił zasady koordynacji działań w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Przedstawiciele gmin i pozostałych instytucji omówili przygotowania do ewentualnej akcji przeciwpowodziowej oraz przedstawili zaktualizowane plany specjalistyczne, w których zawarte są procedury i etapy ewentualnej ewakuacji miejscowości znajdujących się w tzw. pasie zalewowym Warty.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: