Wracamy wkrótce...

Niedziela, 23 marca 2014 (00:27), aktualizacja: 23.03.2014 (20:02)

Zwarcie przyczyną pożaru

fot. M.Ratajczyk
fot. M.Ratajczyk
W sobotni wieczór doszło do pożaru w domu jednorodzinnym w Błociszewie. Interweniowały trzy zastępy straży pożarnej. Na szczęście pożar był niewielki.
Po godzinie 22 w jednym z domów w Błociszewie pojawił się dym. Po zgłoszeniu do straży pożarnej na miejsce wysłano dwa wozy gaśnicze ze Śremu oraz jeden miejscowej jednostki OSP.

Wewnątrz budynku panowało zadymienie. Na zewnątrz dym wydobywał się z okolic przyłącza energetycznego. Ponieważ ogień tlił się w murze, strażacy zmuszeni byli użyć sprzętu burzącego. Ściany domu zbudowane były jako tzw. mur pruski. Okazało się, że najprawdopodobniej na skutek zwarcia instalacji elektrycznej zapaliła się jedna z drewnianych belek, którą wycięto i ugaszono. Na szczęście ogień nie zdołał się rozprzestrzenić.

Mieszkańcy Błociszewa przez kilkadziesiąt minut pozbawieni byli prądu. Po odłączeniu przez pogotowie energetyczne domu, w którym doszło do pożaru energię elektryczną w wiosce przywrócono.


Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: