Wracamy wkrótce...

Czwartek, 27 marca 2014 (12:09), aktualizacja: 27.03.2014 (12:17)

Śremianka nagrała utwór

Julia Bartkowiak /fot. M. Ratajczyk
Julia Bartkowiak /fot. M. Ratajczyk
Znana z wielu lokalnych imprez i wydarzeń kulturalnych Julia Bartkowiak w ostatnich dniach wydała swój debiutancki solowy utwór "Obudź się". Muzykę i słowa napisała sama.
"Pomysłów zawsze było wiele, ale dopiero od nowego roku zabrałam się za ich realizacje" - Tak Julia Bartkowiak odpowiada na pytanie o inspirację. Słowa i muzykę do piosenki stworzyła sama.
 
Teksty i kompozycje muzyczne tworzyła od dawna, jednak jak mówi - teraz nadszedł czas, by z zapisków leżących na dnie szuflady stworzyć utwór. Prace rozpoczęły się od nowego roku. Po niespełna trzech miesiącach piosenka "Obudź się" ujrzała światło dzienne.
 
Prócz śpiewu  w utworze usłyszymy także skrzypce, fortepian i gitarę. Jak podkreśla śremska artystka - "Słowa i kompozycja są moje, ale tak dobry aranż to zasługa Marii Matuszak, Jacka Golimowskiego i Leszka Wawrzynowicza".
 
"Obudź się" posłuchać można w serwisie YouTube:

 
 
To pierwszy autorski utwór Śremianki, jednak już pracuje nad kolejnym, który być może usłyszymy w połowie tego roku. "Zapału do pracy nie brakuje ani mnie, ani muzykom z którymi współpracuję" - opowiada.