Wracamy wkrótce...

Sobota, 26 kwietnia 2014 (11:31), aktualizacja: 26.04.2014 (18:46)

Biblioteka z plusem. Za dwa miliony

Z początkiem 2015 roku Biblioteka Publiczna w Śremie przeniesie się do nowej siedziby. Dzięki dotacji pozyskanej z ministerstwa kultury, wkrótce rozpocznie się gruntowny remont budynku Collegium Heliodora Święcickiego.
Zacznijmy jednak od początku. W grudniu rada miejska zdecydowała o przekazaniu bibliotece budynku Collegium, który w dużym stopniu nie jest wykorzystywany. Obecnie mieści się tam pracownia fizykochemii materiałów i nanotechnologii. To jedyne co zostało po wydziale zamiejscowym UAM i studentach, którzy niegdyś się tutaj uczyli. Teraz pracownia ma zająć część budynku na drugim piętrze obiektu. Reszta będzie wykorzystywana na potrzeby biblioteki.

Przekazanie budynku było kolejnym krokiem w staraniach gminnej instytucji o duże pieniądze. Biblioteka złożyła wniosek w styczniu, a przed kilkoma dniami dotarła informacja o jego pozytywnym rozpatrzeniu. Tym samym śremska biblioteka otrzymała blisko 1,9 mln złotych z programu Biblioteka+. Kolejne 150 tysięcy złotych dołoży gmina Śrem.

W nowym obiekcie powstanie nowoczesne centrum dostępu do wiedzy oraz ośrodek życia społecznego. W murach Collegium Święcickiego znajdą się: wypożyczalnie dla dzieci, młodzieży i dorosłych, czytelnia, a także mediateka, sala multimedialna oraz sala wykładowa i teatralna. Za obiektem znajdzie się ogród z małym amfiteatrem.

Wkrótce biblioteka ogłosi przetarg na pierwsze prace. Muszą się one zakończyć do końca tego roku.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: