Wracamy wkrótce...

Sobota, 26 kwietnia 2014 (18:09)

Odlewnik ma już 45 lat!

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Dziś po południu śremscy żeglarze rozpoczęli sezon. To już 45 rok działalności klubu "Odlewnik".
W tradycyjnym już otwarciu sezonu żeglarskiego wzięli udział: starosta Piotr Ruta oraz jego zastępca Daniel Ciecharski, przewodnicząca rady miejskiej Katarzyna Sarnowska oraz członkowie klubu i ich rodziny. Po krótkich przemówieniach, poczet sztandarowy wciągnął banderę na maszt.
 
Członkowie "odlewnika" mają sporo planów na ten rok. Nie zabraknie pikników, spotkań nad wodą i oczywiście regat. Pierwsze zawody na wodach Jeziora Grzymisławskiego odbędą się już za dwa tygodnie. W tym sezonie kilka jachtów pokona Wielką Pętlę Wielkopolski. Szlak wodny prowadzący z Kostrzyna nad Odrą Wartą do Santoka ma prawie 700 kilometrów długości. Członkowie klubu cały czas obserwują rejs swojego kolegi Janusza Tywoniuka, który w sierpniu ruszył w rejs do okoła świata.
 
Ten rok to także 45-lecie "Odlewnika". Żeglarze nie będą hucznie świętować jubileuszu. Poczekają jeszcze 5 lat na okrągłą rocznicę, a na tę okazję przygotują książkę o historii klubu.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: