Wracamy wkrótce...

Poniedziałek, 28 kwietnia 2014 (00:20), aktualizacja: 28.04.2014 (06:32)

Koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII

fot. Sandra Nowacka
fot. Sandra Nowacka
27 kwietnia 2014r. w Katolickim Domu Kultury w Dolsku odbył sie koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII, na który tłumnie przybyli parafianie z Dolska i okolic.
27 kwietnia 2014r. w Katolickim Domu Kultury w Dolsku odbył się koncert dziękczynny za kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Podzielony był on na dwie części: słowną i muzyczną. Pierwsza z nich obejmowała fragmenty papieskiej encykliki Familiaris Consortio, które czytane były przez szafarza Michała Nowickiego. Na część drugą składały się występy wokalne dolskich artystów. Wśród nich znaleźli się m.in.: Aleksandra Wrotyńska, Julia Majchrzak, Zespół Młodzieżowy, Zespół dziecięcy Petrus, Barbara Furmanowska oraz Aleksandra Mizgalska. Na koncert tłumnie przybyli parafianie z dolska i okolic, sala KDK wypełniona była po brzegi. Po koncercie odtworzony został fragment przemówienia świętego Jana Pawła II, które wygłosił do młodzieży na Westerplatte podczas pielgrzymki do Polski w 1987 roku. Całe spotkanie zakończone zostało wspólnym odśpiewaniem „Barki” – ukochanej pieśni wyniesionego na ołtarze Papieża Polaka.
Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ Ela
Ciekawe dlaczego nie wspomniano słowem o koncercie kanonizacyjnym organizowanym przez KCEK śremski tydzień temu??? Piękny koncert z muzyką operową,duże wydarzenia.Czyż nie byłoby warto?
28.04.2014 12:45
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: