Wracamy wkrótce...

Czwartek, 29 maja 2014 (19:35), aktualizacja: 29.05.2014 (19:47)

Ukradł... pszczoły

Skradziony ul / fot. Dominik Kapała
Skradziony ul / fot. Dominik Kapała
Policjanci ze Śremu odzyskali ule i pszczoły, które w kwietniu zniknęły z pasieki w Szołdrach. Sprawca kradzieży usłyszał już zarzuty.
W połowie kwietnia z pasieki w Szołdrach zniknęły dwa ule wraz z pszczołami. Ich właściciel mieszka poza powiatem śremskim, dlatego sprawę zgłosił dopiero po kilku dniach. Straty wycenił na 2 tysiące złotych.

Złodziejem okazał się inny pszczelarz mieszkający w gminie Brodnica. Na posesji 57-latka policjanci znaleźli skradzione, częściowo zdemontowane ule. Ich elementy oraz pszczoły znajdowały się w pasiece mężczyzny. Ostatecznie pszczoły wróciły do pierwotnego właściciela. Kradzież jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa choć nietypowa to zdarzyła się już drugi raz w ciągu ostatnich lat. W sierpniu 2012 roku z Krzyżanowa zniknął ul dwurodzinny o wartości 800 złotych. Policjanci również odzyskali skradzione mienie, a złodziej - 42-letni śremianin - został ukarany.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: