Wracamy wkrótce...

Sobota, 21 czerwca 2014 (02:35)

Długi weekend na drogach. Policja zapowiada wzmożone kontrole

fot. policja
fot. policja
Mandatami i punktami karnymi zakończyły się piątkowe kontrolne drogowe w ramach policyjnej akcji "Bezpieczny weekend - Boże Ciało". Tylko w piątek posypały się mandaty na kwotę przekraczającą 2 tysiące złotych i 50 punktów karnych.
W piątek policjanci drogówki wypisali łącznie sześć mandatów piratom drogowym, którzy w terenie zabudowanym przekraczali prędkość prawie dwukrotnie. W czterech przypadkach pomiar prędkości zakończył się mandatem w wysokości 300 złotych i 8 punktami karnymi. W tych przypadkach można mówić o dużej wyrozumiałości funkcjonariuszy, którzy zastosowali niższy wymiar kary. Zgodnie z taryfikatorem za przekroczenie prędkości 41-50 km/h grozi nam 8 punktów i mandat od 300 do 400 złotych.

400 złotych i 8 punktów "zarobił" wczoraj 21-letni kierowca BMW. Wrocławianin w Małachowie jechał za szybko o 47 km/h. Sto złotych i 2 punkty karne więcej dostał z kolei 54-letni poznanik, który pędził przez sąsiednią wieś 104 km/h.

Z raportów policji wynika, że blisko połowa wypadków jest spowodowana nadmierną prędkością.

Komentarze (1)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.

~ jurand?
Tak trzymac panowie !
22.06.2014 09:13
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: