Wracamy wkrótce...

Piątek, 27 czerwca 2014 (19:30), aktualizacja: 27.06.2014 (19:41)

Ciepły początek wakacji

Rzeka Warta /fot. Michał Żarnowski
Rzeka Warta /fot. Michał Żarnowski
W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszczała. Było bardzo chłodno jak na czerwiec, a do tego mieliśmy mało słońca. Pierwszy wakacyjny weekend zapowiada się pod znakiem gorącej i burzowej pogody.
Już w piątek wzrosła do 24 stopni Celsjusza, a zachmurzenie było małe i umiarkowane. Noc z piątku na sobotę będzie zdecydowanie cieplejsza od poprzednich - rano zobaczymy na termometrach około 14-15 stopni Celsjsusza.

W sobotę nad ranem nie wykluczone są słabe opady deszczu związane z przechodzeniemi ciepłego frontu atmosferycznego. Południe i wczesne popołudnie zapowiadają się pogodnie. Temperatura oscylować będzie w okolicy 28 stopni. Wieczorem i w nocy możliwe są burze z silnymi opadami deszczu, gradem o średnicy do 1 cm i wiatrem, którego prędkość może dochodzić do 80 km/h. 

W niedziele znów gorąco - termometry pokażą do 25-27°C, jednak po południu istnieje ryzyko gwałtownych burz. Prognozy dotyczące tego dnia są wciąż bardzo zmienne, dlatego wystąpienie zjawisk nie jest pewne. Noc z niedzieli na poniedziałek z intensywnym deszczem. Słupki rtęci zatrzymią się w okolicach 13 kresek powyżej zera.

Pierwszy tydzień wakacji przywita nas przelotnymi opadami deszczu oraz temperaturą sięgającą około 22 stopni. W kolejnych dniach cieplej -  od 23 do 26 stopni i więcej słońca.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: