Wracamy wkrótce...

Sobota, 28 czerwca 2014 (04:37), aktualizacja: 28.06.2014 (13:18)

Śmiertelny wypadek w Lucinach

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
Samochód osobowy dachował w sobotę nad ranem w Lucinach. W wypadku zginęły trzy osoby. Śledczy pracowali na miejscu zdarzenia przez kilka godzin.
Do wypadku doszło po godzinie 3 nad ranem na drodze w Lucinach. Samochód marki Opel Vectra jadący od strony Kalej wypadł z drogi, staranował płot posesji i dachował. Na miejscu wypadku zginęły trzy młode osoby. - 22-letni mieszkaniec powiatu śremskiego prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w płot - informuje nadkom. Ewa Kasińska ze śremskiej policji.

Samochodem jechało pięciu młodych mężczyzn. Najmłodszy z nich miał 14 lat. Kierowca oraz dwóch pasażerów (16 i 18 lat) zginęli na miejscu. Pasażerowie pojazdu byli mieszkańcami powiatu śremskiego oraz poznańskiego. Pozostali dwaj nastolatkowie trafili do szpitala, policja informuje, że 14-latek jest w ciężkim stanie.

Zwłoki na polecenie prokuratora zostały przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Poznaniu. Od osób rannych pobrano krew celem badania na zawartość alkoholu i narkotyków. Policja pod nadzorem Prokuratury Rejonowej prowadzi dalsze czynności wyjaśniające.

(mr, pek)