Wracamy wkrótce...

Niedziela, 29 czerwca 2014 (16:52), aktualizacja: 29.06.2014 (18:31)

Strażackie zmagania na stadionie

fot. Michał Ratajczyk
fot. Michał Ratajczyk
W niedzielę po południu rozpoczęła się rywalizacja strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu śremskiego. Ochotnicy dp pokonania mieli dwie konkurencję. Najlepszą okazała się jednostka OSP Lubiatowo.
Po godzinie 14 na Stadionie Miejskim w Śremie rozpoczęły się Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP. Ochotnicy zmagali się w dwóch konkurencjach - sztafecie z przeszkodami, w której zamiast tradycyjnej pałeczki podaje się strażacką prądownicę oraz w tzw. ćwiczeniu bojowym. Polega ono na jak najszybszym zmontowaniu przez drużynę zestawu składającego się z węży, motopompy i osprzętu pożarniczego. Drużyna, która jako pierwsza strąci strumieniem wody ustawione pachołki wygrywa. Najlepszą okazała się Ochotnicza Straż Pożarna z Lubiatowa.

Na płycie stadionu prócz męskich drużyn pojawiły się także zespoły żeńskie i dziecięce. Zawody organizowane były przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Śremie.
Komentarze (0)
Portal Regionalny isrem.pl nie odpowiada za treść komentarzy zamieszczanych przez czytelników. Jednocześnie zastrzegamy sobie prawo do kasowania komentarzy, które naruszają prawo.
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Dodaj komentarz
podpis: (Jeśli się nie podpiszesz,
post zostanie podpisany Twoim adresem IP)
treść: